Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 4576
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Co z centrum przesiadkowym?

Czwartek, 27 października 2022, 8:33
Autor: PAW
Wałbrzych: Co z centrum przesiadkowym?
Fot. archiwum
Dworzec Wałbrzych Centrum powstał już jakiś czas temu, ale po infrastrukturze, galerii handlowej, które miały tu powstać na razie nie ma ani śladu.
- Prowadzimy w tym temacie romzowy z właścicielem ternu przy ulicy Lubelskiej - informuje prezydent Roman Szełemej. - Właściciel podtrzymuje wolę budowy niewielkiego centrum handlowego, co z infrastrukturą towarzyszącą stworzyłoby centrum przesiadkowe o jakim była mowa wcześniej. To jest jednak decyzja prywatnego właściciela, Centrum przesiadkowe w naszym mieście jest potrzebne, choć należy pamiętać, że Wałbrzych nie jest miastem przesiadkowym, ale to centrum jest potrzebne bardziej dla mieszkańców samego Wałbrzycha, by móc swobodnie skomunikować się pomiędzy poszczególnymi dzielnicami.

Mieszkańcy pytają więc, czy jest jakakolwiek szansa na to, że inwestor wypełni obietnice dotyczące budowy galerii i infrastruktury towarzyszącej.

- Oby deklaracje właścicieli tym razem były pewniejsze niż te od 2012 roku - pisze pan Maciej. - Teren przy Wałbrzych Centrum jest prywatny, to wszyscy wiemy, pytanie, co dalej i jakie w związku z tym Gmina Wałbrzych widzi możliwości spełnienia obietnicy zapewnienia komfortu mieszkańcom i przyjezdnym - dodaje pani Anna.

Twoja reakcja na artykuł?

18
20%
Cieszy
26
29%
Hahaha
3
3%
Nudzi
5
6%
Smuci
4
4%
Złości
34
38%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group