Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 2357
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Co z tym zwiedzaniem szybu "Witold”?

Poniedziałek, 7 lipca 2014, 10:50
Aktualizacja: 15:15
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Co z tym zwiedzaniem szybu
Fot. użyczone
Kilka dni temu poinformowaliśmy na naszym portalu o uroczystym otwarciu szybu „Witold” w Boguszowie–Gorcach. Otrzymaliśmy wiele telefonów i maili, w których mieszkańcy Boguszowa–Gorc skarżą się, że szyb „Witold” można było zwiedzać, ale jedynie w dniu obchodów Nocy Świętojańskiej.

Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Boguszowie-Gorcach pojawiła się informacja, że „jeden z ważniejszych zabytków gminy Boguszów–Gorce, a mianowicie szyb „Witold", został odrestaurowany i jest już udostępniony mieszkańcom”.

Oto jeden z maili, jaki przyszedł na do naszej redakcji.

„Szanowna redakcjo

Jestem mieszkańcem Boguszowa-Gorc (konkretnie Gorc). Od chwili ukazania się ulotek o wydarzeniu, jakim była „Noc Świętojańska pod Mniszkiem” ucieszyłem się na jedną zawartą w tej ulotce informację. Mianowicie chodzi o otwarcie szybu „Witold”. W ulotce napisane było, że od dnia imprezy (21.06.14) zwiedzanie szybu będzie możliwe codziennie w godzinach 17:00 – 20:45. Pomyślałem – super, jeszcze zdjęć Gorc z tej perspektywy nie mam. Tak więc kilka dni po tej imprezie poszedłem na miejsce w celu wejścia na wieżę. Wchodzę przez główne drzwi, wołam, stukam do innych drzwi, idę na piętro.....cisza. Nie było nikogo, aż wreszcie już przed samym wyjściem do budynku wchodzi mężczyzna i z pretensjami do mnie, że ja tu wszedłem. Wytłumaczyłem się, że chciałbym wejść na wieżę w celu porobienia sobie zdjęć. „Niestety nieczynne” – odpowiedział. „W ulotkach piszą głupoty, wieża była czynna tylko w dniu imprezy, a teraz jest zamknięta i jak chcę się czegoś dowiedzieć to muszę iść do urzędu miasta, prawdopodobnie będzie czynne już w wakacje” – tak mi powiedział (tak dla ciekawostki mężczyzna, który pełnił wówczas rolę dozorcy obiektu, na co dzień jest strażnikiem miejskim, był po cywilnemu, lecz nie wiem, czy na zlecenie urzędu w ramach swojej pracy, czy po godzinach pełnienia służby).

Zaczęły się wakacje. Na Waszej stronie ukazał się artykuł: http://www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,24360 i znowu poszedłem „na pewniaka” na miejsce. Wchodzę do budynku szybu, wyskakuje gościu z tekstem „nieczynne”. Mówię - jak to nieczynne, skoro miało być już od wakacji otwarte i nawet w internecie piszą, że już można zwiedzać? „Panie, nie wiem dlaczego nieczynne. Przychodzą ludzie chcący wejść na wieżę i zostają odesłani z kwitkiem. Nawet przyjeżdżają z zagranicy, bo przeczytali informację o otwarciu. Takie zarządzenie z urzędu i nie wiadomo, kiedy zostanie otwarte. Śmiech na sali Panie, ile ja tu muszę się natłumaczyć ludziom, że nie mogą wejść” – tak mi powiedział.

Tak więc wygląda sprawa zwiedzania szybu „Witold”...

mieszkaniec Gorc”

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group