Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 5053
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Co ze stadionem?

Niedziela, 18 sierpnia 2019, 10:45
Aktualizacja: Wtorek, 20 sierpnia 2019, 7:49
Autor: JAZ
Wałbrzych: Co ze stadionem?
Fot. JAZ
Na Nowym Mieście powstają kolejne lokale mieszkalne. Całość inwestycji daje dzielnicy drugie życie. Wszystko ponownie wygląda ładnie, ale w niemal najważniejszym punkcie Nowego Miasta znajduje się obiekt, który dziś odstrasza, a kiedyś był wizytówką miasta. Mowa o stadionie.

- Remont stadionu to zadanie bardzo trudne z wielu powodów. Nie tylko finansowych. Jesienią ma ruszyć program rewitalizacji, który obejmuje prace na stadionie – zapowiada prezydent Wałbrzycha.

Słowa Romana Szełemeja potwierdzają miejscy urzędnicy oraz administrator obiektu. Prezes spółki Aqua Zdrój zdradził, że trwają prace nad planem remontu trybun. Stadion ma być również dostosowany do aktualnych potrzeb i wymagań. Prace będą jednak przebiegać etapami.
- Mamy dokumentację, która będzie wdrażana etapami. Trwają prace nad nowym harmonogramem prac – mówią pracownicy Biura Inwestycji Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.

Poprzedni projekt rewitalizacji obiektu z 2015 roku wyceniany był na kwotę, bagatela 51 milionów złotych. Otrzymane dotacje okazały się zbyt niskie i remont stadionu nigdy nie ruszył. Mieszkańcy Wałbrzycha od pewnego czasu nie potrafią jednak zrozumieć dlaczego prace nie mogły być prowadzone etapami.
- Tu kiedyś grał Górnik. W Ekstraklasie. Ogrywał, Legię, Widzewa czy Lecha – opowiadał ojciec synowi podczas spaceru wokół zamkniętych i zarośniętych trybun. – Wstyd - odpowiada mu 5-letni chłopczyk. Po krótkiej rozmowie okazało się, że mężczyzna przyjechał na półmaraton i przy okazji pokazał synowi stadion, na którym był kiedyś ze swoim tatą. Wtedy na trybunach zasiadało 40 tysięcy ludzi.

Twoja reakcja na artykuł?

14
38%
Cieszy
1
3%
Hahaha
5
14%
Nudzi
6
16%
Smuci
2
5%
Złości
9
24%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group