Czwartek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 4578
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Co zrobić z gruzem i resztą śmieci po remoncie?

Sobota, 1 kwietnia 2023, 5:06
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Co zrobić z gruzem i resztą śmieci po remoncie?
Fot. użyczone
Po każdym remoncie czy mniejszych pracach budowlanych pozostaje wiele odpadów zwanych kłopotliwymi. Zaliczają się do nich m.in. gruz, stłuczona ceramika, elementy konstrukcji budynku, pokruszona cegła czy fragmenty armatury sanitarnej. Tego typu śmieci nie można wyrzucać do zwykłych pojemników. Jak zatem zutylizować gruz i inne odpady po pracach remontowych?

Mandat za zaśmiecanie lasu gruzem, czyli jakie kary grożą za wyrzucanie gruzu w niedozwolone miejsca?

Sezon na remonty zwykle można poznać po wypełnionych workami z gruzem osiedlowych śmietnikach. Wiele osób nadal nie zdaje sobie jednak sprawy, że pojemniki komunalne to ostatnie miejsce, do którego należy wyrzucać odpady poremontowe. Gruz i inne śmieci budowlane mogą uszkodzić śmieciarkę, za co winowajcy otrzymują mandat oraz nakaz pokrycia kosztów naprawy. Innym kiepskim pomysłem jest gromadzenie worków gruzu na terenie własnej posesji, za co grozi grzywna w wysokości 1500 zł. A co z porzucaniem gruzu na terenach leśnych? Tutaj mandat to 5000 zł i znacznie więcej. 

PSZOK, place budowy i sąsiedzi – kilka sposobów na pozbycie się gruzu po remoncie

Jak zatem pozbyć się gruzu po pracach remontowych legalnie i sprawnie? Można przykładowo zawieźć surowiec do PSZOK-a, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. PSZOK przyjmuje m.in. gruz, odpady wielkogabarytowe i zmieszane. Ponieważ jednak lokalne PSZOK-i nie pomagają w transporcie śmieci, w przypadku dużej ilości odpadów ich dostarczenie może okazać się kłopotliwe. Niekiedy miejscowe place budowy przyjmują również gruz po remontach, a wiele osób prywatnych zgłasza zapotrzebowanie na ten surowiec do wykorzystania np. w ogrodzie. Najwygodniejszym sposobem na usunięcie gruzu po remoncie będzie jednak wynajem specjalnego kontenera. 

Kontenery na gruz i inne odpady poremontowe – szybko, łatwo i sprawnie

Dlaczego to właśnie wynajęcie kontenera jest najlepszą opcją wywozu gruzu po remoncie? Przede wszystkim można nie tylko wybrać rodzaj i wymiary potrzebnego kontenera, ale również być pewnym dostarczenia go pod wskazany adres w krótkim czasie. Warto w tym celu postawić na firmę utylizacyjną, która działa szybko i terminowo. Taką firmą jest EKO-LOGIS, działająca głównie na obszarze Dolnego Śląska i okolic. Chcesz zorganizować wywóz gruzu w Wałbrzychu https://www.eko-logis.pl/walbrzych/, Wrocławiu czy Trzebnicy? Skontaktuj się mailowo lub telefonicznie z EKO-LOGIS, a w ciągu 24 godzin fachowcy dostarczą wybrane kontenery na odpady. 

Ponieważ EKO-LOGIS działa w wielu miastach regionu Dolnego Śląska zamówienie kontenerów na gruz w Jeleniej Górze https://www.eko-logis.pl/jelenia-gora/ czy mniejszych miastach nie będzie stanowić problemu. Kontenery dostarczane przez firmę (także na inne rodzaje odpadów, np. produkcyjne czy sezonowe) są dostępne w wymiarach od 2,5 do nawet 36 m3. Ponadto EKO-LOGIS zajmuje się również m.in. sprzedażą kruszyw, zamiataniem mechanicznym chodników i magazynów oraz edukacją w zakresie odpowiedniej gospodarki odpadami i utylizacji śmieci.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group