Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 3943
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Codzienna walka z koronawirusem

Wtorek, 22 grudnia 2020, 15:44
Autor: PAW
Wałbrzych: Codzienna walka z koronawirusem
Fot. red
Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta, prezydent Roman Szełemej przedstawił sytuację wałbrzyskiego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego. Okazuje się, że sytuacja ta jest bardzo trudna.

- Nowy oddział na Batorego przyjmuje pacjentów z Wałbrzycha i regionu wałbrzyskiego. Mamy tam ogromne problemy z kadrą lekarską i pielęgniarską - mówi prezydent. - Oddział pulmonologiczny ma zajętych 30 miejsc, oddział zakaźny ma zajętych około 60 miejsc, oddział tymczasowy ma zajętych 30 łóżek z chorymi na koronawirusa.

Prezydent podkreśla, że sytuacja na innych oddziałach jest trudna, bowiem część z tych oddziałów przyjmuje pacjentów covidowych, ale na tych oddziałach znajdują się również pacjenci bez zakażenia koronawirusem.
- Najtrudniej jest nam zapewnić ciągłość na oddziale ratunkowym, internistycznym, pulmonologicznym - tam personel się wykrusza i brakuje nam ludzi - mówi prezydent. - Dyrekcja szpitala podejmuje działania bezprecedensowe, by łatać te braki. W mieście nie ma ognisk masowych zakażeń i staramy się kontrolować sytuację.

Przed nami szczepienia. W szpitalu czuć wielkie poruszenie i oczekiwanie na szczepienia przeciw koronawirusowi. Prawdopodobnie pierwsi pracownicy wałbrzyskiego szpitala zostaną zaszczepieni w niedzielę lub poniedziałek.
- U nas w szpitalu mają być dwa punkty szcepień. W mieście pracujemy nad stworzeniem sieci miejsc szczepień - informuje prezydent. - Te szczepionki są ponadstandardowo skuteczne i bezpieczne. Liczba powikłań jest bardzo znikoma.

Szpital i personel medyczny bezustannie prowadzą ciężką walkę z koronawirusem i z zabezpieczeniem mieszkańcom Wałbrzycha i regionu warunków, które pozwolą osobom zakażonym wrócić do zdrowia.

Dyrektor szpitala Mariola Dudziak również odniosła się do obecnej sytuacji.
- Jest to dla nas bardzo trudny okres - mówi dyrektor. - Stoimy przed wielkim wyzwaniem i nikt nie był na to przygotowany. Pojawiło się wiele obaw, ale staramy się stawać na wysokości zadania i podejmujemy to wyzwanie. Bez pomocy miasta i wielu innych instytucji nasza walka na pewno byłaby trudniejsza. Dzięki wsparciu miasta zakupiliśmy wiele sprzętu do użytku codziennego, który był nam niezbędny. Sytuacja jest wciąż niepewna. Liczba pacjentów z koronawirusem utrzymuje się na tym samym poziomie. Przygotowujemy się do akcji szczepień i w pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną pracownicy służby zdrowia - personel oddziału zakaźnego oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Twoja reakcja na artykuł?

13
54%
Cieszy
8
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
2
8%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group