Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3733
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „COOLturalni” – nowy projekt kulturalny w Wałbrzychu

Środa, 27 września 2017, 16:26
Aktualizacja: Czwartek, 28 września 2017, 7:45
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: „COOLturalni” – nowy projekt kulturalny w Wałbrzychu
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Klubie Montownia na terenie Starej Kopalni odbyła się konferencja prasowa, zapowiadająca wdrażany właśnie nowy, wspólny projekt wałbrzyskich instytucji kultury – „COOLturalni”.

Udział w projekcie biorą następujące instytucje kultury, działające na terenie naszego miasta:
Biblioteka Pod Atlantami, Muzeum Porcelany, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Teatr Lalki i Aktora, Wałbrzyska Galeria Sztuki – Biuro Wystaw Artystycznych, Wałbrzyski Ośrodek Kultury i Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. W każdej z tych instytucji będzie można odebrać kartę z miejscem na hologramy, których zebranie będzie premiowane rabatami i możliwością udziału w specjalnych wydarzeniach.

O szczegółach projektu mówiła Anna Żabska - dyrektor Starej Kopalni:

- Chcemy zachęcić Wałbrzyszan do tego, żeby odwiedzali wałbrzyskie instytucje kultury, bo z tym jest różnie. Czasami mamy więcej klientów spoza Wałbrzycha niż z samego Wałbrzycha. Chcielibyśmy dodatkowo zachęcić mieszkańców kartą, która ma na rewersie siedem pól, oznaczonych logami wałbrzyskich instytucji kultury. Każdy może pobrać taką kartę. Karta, po zebraniu hologramów z każdej z instytucji, upoważnia do skorzystania z bezpłatnego wejścia na "Noc Kulturalną", którą planujemy zorganizować razem w przyszłym roku w czerwcu i do rabatów, które będą oferowały przedsiębiorstwa, które chcemy zachęcić do udziału w tej akcji. Chcemy wywołać modę na to, żeby być "COOL", czyli kulturalnym, brać czynny udział w tym co oferują wałbrzyskie instytucje kultury.

Dodatkowo posiadacze karty będą mogli korzystać z różnego rodzaju przywilejów i atrakcji, których lista będzie się pojawiała na profilu FB projektu, który właśnie powstaje. Tylko posiadanie wszystkich siedmiu hologramów ze wszystkich instytucji kultury biorących udział w akcji będzie uprawniało do korzystania z rabatów i przywilejów. Warto również zaznaczyć, że dla szkół, które w największym stopniu będą się włączać w ten projekt i korzystać z oferty kulturalnej, przewidziana jest nagroda.

- W Wałbrzychu mamy więcej instytucji kultury niż w przeciętnym, średnim mieście tej wielkości, ale z konsumpcją prawdziwej kultury jest różnie. Wszystkie inicjatywy, które mają to zmienić na lepsze, są ważne, są absolutnie fundamentalne, szczególnie jeżeli adresowane są do młodego pokolenia. Ludzie którzy chodzą do teatru, na występy zespołu pieśni i tańca, kabaretu, do muzeów, są dobrymi ludźmi. Ludzie korzystający z kultury, którą trzeba stworzyć, są mądrzejsi, lepiej pracują, lepiej myślą. Cel jest bardzo wzniosły. Ludzie powinni korzystać z kultury. Jak korzystają - będzie lepiej - powiedział Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha.

W Teatrze Dramatycznym promowane hologramem będą zakupy biletów na spektakle, z wyłączeniem premier i działań kontekstowych. W BWA aby otrzymać hologram należy brać udział w wystawach i organizowanych tam zajęciach. W Muzeum Porcelany hologram otrzyma każda osoba, która wykupi bilet, lub skorzysta z oferty edukacyjnej. W Bibliotece pod Atlantami warunkiem otrzymania hologramu jest bycie aktywnym, wypożyczającym książki czytelnikiem, biorącym udział w akcjach takich jak spotkania autorskie czy warsztaty. W Teatrze Lalki i Aktora zakup każdego normalnego biletu będzie premiowany hologramem. Hologram w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury można będzie otrzymać biorąc udział w zajęciach w ramach Wałbrzyskiej Szkoły Talentów czy Zespołu Pieśni i Tańca "Wałbrzych". Stara Kopalnia będzie przyznawać hologramy za wejście do muzeum.

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group