Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 5336
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Coraz więcej kobiet w policji

Niedziela, 13 marca 2022, 9:58
Aktualizacja: 10:20
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Coraz więcej kobiet w policji
Fot. KMP Wałbrzych
11 marca w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu odbyła się uroczystość ślubowania nowo przyjętych policjantów do służby. Szeregi wałbrzyskiej Policji zasilił 1 funkcjonariusz i 4 funkcjonariuszki.

W szeregach wałbrzyskich policjantów 11 marca służbę rozpoczęło pięcioro nowych funkcjonariuszy i funkcjonariuszek. Z tej właśnie okazji w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu o godzinie 13:00 głośno zabrzmiały wypowiadane z poczuciem odpowiedzialności słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”, które policjanci wypowiedzieli stojąc na baczność.

Podczas uroczystości policjantkom i policjantowi akty ślubowania wręczył Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu młodszy inspektor Arkadiusz Wojnowski, który w swoim wystąpieniu gratulował wyboru służby w wałbrzyskiej komendzie. Mówił o tym, że służba w Policji to powołanie do wykonywania zadań trudnych i wyjątkowo niebezpiecznych, nawet z narażeniem życia i ze szczególnym poświęceniem. Życzył również policjantom satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz realizacji własnych ambicji i marzeń.

Twoja reakcja na artykuł?

2
7%
Cieszy
7
23%
Hahaha
2
7%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
17
57%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group