Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2405
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Cudze dane

Poniedziałek, 14 grudnia 2020, 10:22
Aktualizacja: 13:14
Autor: red
Wałbrzych: Cudze dane
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci walczący z przestępczością gospodarczą wałbrzyskiej komendy postawili zarzuty oszustwa, wykorzystania cudzych danych osobowych, a także podrabiania dokumentów 38–letniej wałbrzyszance.

Funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu prowadząc czynności w sprawie oszustwa zebrali materiał dowodowy pozwalający na skierowanie aktu oskarżenia do sądu przeciwko 38-latce, która doprowadziła ogólnopolską spółkę do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem oraz popełniła szereg przestępstw na szkodę osoby prywatnej.

Podejrzana 12 grudnia zeszłego roku działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej posłużyła się zdobytymi w sposób nieuprawniony danymi osobowymi innej wałbrzyszanki i bez jej wiedzy i zgody na odległość doprowadziła do zawarcia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, uzyskując przy tym dwa telefony komórkowe. W ten sposób wprowadziła również w błąd jednego z pracowników firmy, co do swojej tożsamości oraz zamiaru wywiązania się z umowy. Sama również sfabrykowała dokument potwierdzający zatrudnienie. Straty oszacowane zostały łącznie na kwotę blisko 1900 złotych.

Podczas wykonywanych czynności procesowych mundurowi ustalili dodatkowo, że mieszkanka naszego miasta jeszcze pięciokrotnie usiłowała zawrzeć kolejne umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych na cudze dane personalne, jednak to już jej się nie udało. 38-latka przyznała się do popełnienia wszystkich przestępstw. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 8 lat.Cudze dane

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
6
46%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
15%
Smuci
2
15%
Złości
3
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group