Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1856
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ćwiczenia służb mundurowych w Książu

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 17 grudnia 2014, 14:11
Aktualizacja: 14:13
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj na terenie przylegającym do Zamku Książ odbyły się ćwiczenia praktyczne służb mundurowych, w których udział wzięli przedstawiciele policji, straży pożarnej, ratownicy GOPR i służba leśna. Po krótkiej odprawie połączone grupy ratowników wyruszyły w teren, żeby zrealizować swoje zadania.

- Wczorajszy dzień to były zajęcia teoretyczne i zaznajomienie z tym, co będziemy robić dzisiaj. A dzisiaj mamy część praktyczną, czyli wykorzystanie tych metod i elementów, z których korzystamy przy poszukiwaniach w górach i nie tylko. Mamy scenariusz działań - poszukiwania osoby starszej i dziecka. Są wytypowane rejony do szczegółowego przeszukania. Przeszukujemy w tej chwili dwiema metodami. Pierwsza to metoda tak zwanej "szybkiej trójki", czyli trzech ratowników - funkcjonariusz policji, straży pożarnej i ratownik GOPR wyposażony w urządzenia GPS, gdzie mają zadany teren do szczegółowego przeszukania. Mają zaznaczone rejony w urządzeniu i zostali wysłani w rejon przeszukania. Mamy cztery takie zespoły przeszukujące wytypowane miejsca. Drugą metodą - tak zwanej "tyraliery" przeszukujemy dwa miejsca. Tam też jest ratownik GOPR, strażak i policjanci i większą, ośmioosobową ławą poszukują na wytypowanym terenie. Chodzi o to, żeby sprawdzić, jakie metody są lepsze, szybsze i skuteczniejsze przy poszukiwaniach - powiedział nadzorujący akcję Mariusz Rzepecki - zastępca naczelnika Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR.

W ćwiczeniach udział wzięło 62 policjantów, strażaków, leśników i ratowników GOPR, którzy do przeszukania mieli teren o powierzchni 72 hektarów. Tam gdzie było to możliwe i uzasadnione ratownicy używali samochodów terenowych i quadów.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Yagi 17-12-2014 19:33
A ktoś z Was wie może kto 9.11.2014 prowadził ćwiczenia w okolicach Starego Książa? Ekipa z psami i centrum dowodzenia na łące.
Yagi 17-12-2014 19:38
A ktoś z Was wie może kto 9.11.2014 prowadził ćwiczenia w okolicach Starego Książa? Ekipa z psami i centrum dowodzenia na łące.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group