Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1635
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ćwiczyli w górzystym terenie

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 14 grudnia 2017, 10:09
Autor: red
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Choć wielu uważa, że koń to przeżytek, to jednak w niektórych sytuacjach jest on niezastąpiony. Z inicjatywy Straży Miejskiej w Wałbrzychu przeprowadzono ćwiczenia patroli konnych w prowadzeniu poszukiwań osób zaginionych w terenie górzystym.

Doskonalono również współdziałanie patroli konnych z Wrocławia i Wałbrzycha.

Ćwiczenia odbyły się na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Strażnicy z Wrocławia po raz pierwszy mieli możliwość prowadzenia takich działań w tak ekstremalnych warunkach. Ukształtowanie terenu we Wrocławiu jest inne niż w naszym rejonie. I dopiero w trudnym, górzystym terenie ich wierzchowce mogły pokazać cały potencjał swych możliwości.

W okolicach Książa każdego roku dochodzi do kilku przypadków zaginięcia turystów, w tym również obcokrajowców. Przeprowadzone ćwiczenia dowiodły, iż w przyszłości, w sytuacji prowadzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczej, możemy liczyć na szybką pomoc Straży Miejskiej z Wrocławia, która dysponując własnymi środkami transportu, w krótkim czasie może dotrzeć wraz z końmi do miejsca poszukiwań.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Ratownik 14-12-2017 10:47
Koniki, dać im jeszcze szabelki, to mogą robić za wot, uzasadnienie zawsze się znajdzie, a poważnie to w normalnych krajach poszukiwania prowadzone są z śmigłowców przy użyciu termowizji i jest to najszybsza i najbardziej efektywna forma poszukiwania zaginionych osób i nie tylko, no cóz u nas ze śmigłowcami jakoś nie tego, to przynajmniej zamiast efektywnie, jest efekto-wnie.
~Nie-ratownik 14-12-2017 12:24
Ratowniku, wielką mądrość żeś powiedział. Odkryłeś niemal Amerykę. Ja jeszcze nie widziałem to śmigłowca ratowniczego i chyba długo jeszcze nie zobaczę. Obserwując te fora zauważam, iż marudzenie to nasza cecha narodowa, niestety. Zważ też, iż w terenie zalesionym, gdzie występuje duża ilość zwierza (dziki, muflony, sarenki, jelenie) termowizja jest tak przydatna, że ochocho. W górzystym terenie śmigłowiec nie zejdzie nisko, więc obraz będzie pokazywał tylko punkty. Co do szabelek, jestem za!!
~Jędrek 14-12-2017 16:43
Fotki dotyczące tego wydarzenia powalają, SZOK. To były ćwiczenia czy sesja zdjęciowa Straży Miejskiej .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group