Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 2995
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czarny Bór: Czarny Bór Open 2017 – pierwszy dzień rywalizacji

Niedziela, 3 grudnia 2017, 9:26
Aktualizacja: 9:28
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Czarny Bór: Czarny Bór Open 2017 – pierwszy dzień rywalizacji
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Sporo emocji dostarczył pierwszy dzień 12. Międzynarodowego Turniej Czarny Bór Open 2017 w zapasach kobiet.

Zawody rozgrywane w Czarnym Borze to również zmagania w ramach Puchar Polski seniorek i kadetek w zapasach kobiet. Rywalizacja na trzech matach odbywa się w sumie w aż 26 kategoriach. W imprezie biorą udział zawodnicy nie tylko z Polskich klubów, ale również goście z dwunastu krajów, m.in. z Niemiec, Białorusi, Włoch, Łotwy, Węgier i Francji.

Ekipy w Czarnym Borze zjawiły się w piątek, wtedy też odbyło się ważenie zawodniczek. Rywalizacja rozpoczęła się w sobotni poranek, kilka minut po godzinie 9.00. Wcześniej odbyło się krótki otwarcie imprezy, w którym udział wzięli: poseł na Sejm Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, senator Wiesław Kilian, członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego Stanisław Janor, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury Jarosław Buzarewicz, burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk, wójt Gminy Stare Bogaczowice Mirosław Lech, wójt Gminy Czarny Bór Adam Górecki, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze Anna Dziewit oraz prezes UKN Melafir Czarny Bór Urszula Filip.

Sobotnie walki eliminacyjne trwały do godziny 18.00. Z rywalizacji w drugiej rundzie odpadła Julia Molińska reprezentująca klub ARES Wałbrzych. Lepsza od niej okazała się Białorusinka Tatsiana Malyshchytskaya. Jedyna reprezentantka gospodarza turnieju, drużyny HEROS Czarny Bór, Aleksandra Lewczyńska na swój występ musi poczekać do drugiego dnia zmagań. Jej rywalką w drugiej rundzie w kategorii M42 będzie Wiktoria Kamela z ULKS SUPLES Wierzbica.

Dokończenie rywalizacji i dekorację zwycięzców odbędzie się w niedzielę. Początek walk o godzinie 9.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group