Jedlina-Zdrój: Czarodziejska Góra zdobyta

Wtorek, 18 maja 2010, 15:08
Aktualizacja: 20:28
Autor: red
Biegaczom na pewno nie można było odmówić ambicji i woli walki
I Półmaraton „Czarodziejska Góra”, który odbył się w Jedlinie –Zdroju, zorganizowało Centrum Kultury oraz Towarzystwo Sportowe „Wałbrzych”. Trasa, która przebiegała uzdrowiskowym szlakiem turystyczno–rekreacyjnym i terenami parkowymi, była bardzo trudna i wymagająca. Zawodnicy mieli do pokonania dwie pętle, a każda z nich liczyła 10,5 km.

W imprezie wzięło udział około 100 zawodników z całej Polski oraz Czech. Zwycięzcą półmaratonu został Miłosz Szcześniewski, który pokonał trasę w 1:04.14.

Podczas zawodów mogliśmy zobaczyć zaciętą walkę pomiędzy najlepszymi biegaczami w Polsce: Miłoszem Szcześniewskim ze Wschowy i Danielem Wosikiem z Kunowa. Ten ostatni to Mistrz Polski w biegach górskich w stylu anglosaskim. Ostatecznie półmaraton wygrał Szcześniewski przed Putą i Wosikiem.

Bardzo dobrze w zawodach spsiali się wałbrzyszanie. 6. miejsce wywalczył Marek Swoboda, a tuż za nim finiszował Mirosław Kaczuga. Najlepszą zawodniczką na trasie półmaratonu została Mariola Konowalska reprezentująca klub Budowlani Częstochowa. Zwyciężczyni uzyskała czas: 01:35:24. Na wysokim drugim miejscu uplasowała się Anna Balbus z Bytomia z czasem 01:40:49, a trzecie miejsce zajęła Czeszka Lenka Wiesnerova, reprezentująca klub Spartak Police nad Metują z czasem 01:43:37.

Na dystansie 10,5 km pierwsze miejsce zajął Mateusz Kłaczyński z Boguszowa-Gorc z czasem 41:44. Drugi linię mety minął jego kolega również z Boguszowa-Gorc - Michał Koszewski. Jako trzeci na metę wbiegł mieszkaniec Wałbrzycha Piotr Holly.
Wśród kobiet 1. miejsce zajęła Agnieszka Jankowicz z czasem 01:02:40 reprezentująca klub TeMMPo Wałbrzych. Druga była Anna Bubel z Wrocławia, a trzecie miejsce wywalczyła Małgorzata Bordych z Kożuchowa.

Na dystansie 10,5 km rywalizowali również zawodnicy Nordic Walking. W tej kategorii 1. miejsce zajął Bernard Kubicki z Lubina, drugi był Ryszard Klimas z Wałbrzycha, a trzecie miejsce zajął Józef Pitek z Jeżowa Sudeckiego. Natomiast w klasyfikacji kobiet zwyciężyła Anna Furtak z Ulesia. Drugie miejsce przypadło w udziale Annie Dziendziel ze Słupska, a trzecie miejsce na podium zajęła Danuta Kubicka z Lubina.