Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2326
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czeka nas Moc Maszyn w Starej Kopalni

Piątek, 14 kwietnia 2017, 6:40
Autor: red
Wałbrzych: Czeka nas Moc Maszyn w Starej Kopalni
Fot. organizatorzy
W dniach 1–3 maja Stara Kopalnia pokaże MOC. Zapraszamy do udziału w trzydniowym święcie motoryzacji pod nazwą MOC MASZYN. Każdy dzień to inne pojazdy, atrakcje i zabawy.

1 maja to dzień pojazdów specjalistycznych - swoje pojazdy zaprezentują: Państwowa Straż Pożarna, Komunalnik, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Wodociągi, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Straż Miejska, Policja oraz Muzeum Militariów i Broni. W godzinach 12:00-18:00 będzie można poczuć się jak policjant, wsiąść do pojazdu wojskowego, wziąć udział w konkursach, a także zobaczyć pokaz siły bojowej straży pożarnej, czy też ratownictwa drogowego. 1 maja to także finał akcji Bezpieczny kierowca. Do godz. 15:00 odbywać się będą zawody. Godz. 16:00 to pokazy, a godz. 17:00 wręczenie nagród. STREFA DZIECI 1 maja to królestwo ceramicznych pojazdów. Dzieci będą malować, dekorować i ozdabiać małe pojazdy przygotowane przez Centrum Ceramiki Unikatowej. 1 dzień motomajówki zakończy pokaz KINA SAMOCHODOWEGO.

2 maja to dzień pojazdów rajdowych. Plac eventowy Starej Kopalni zapełnią miłośnicy aut rajdowych ze swoimi pojazdami. Swoją niezwykle bogatą kolekcję pojazdów pokaże również Pan Jerzy Mazur. Wśród eksponatów z Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych Pana Mazura na terenie Starej Kopalni zobaczymy m.in. jedno z niewielu na świecie Porsche GT3 RS. W godzinach 12:00-18:00 będziemy rozgrywać ciekawe konkurencje związane z motoryzacją. O godz. 17:00 w kawiarni Sztygarówka odbędzie się spotkanie z Panem Jerzym Mazurem oraz z Panem Pawłem Drahanem pn. „Rajdowy świat wczoraj i dziś”. W STREFIE DZIECI na najmłodszych będą czekać bańki mydlane, balonowe zwierzątka i malowanie buziek. Dzień ponownie zakończy pokaz filmu w ramach KINA SAMOCHODOWEGO o godz. 21:00.

3 maja to dzień pojazdów zabytkowych. Zachęcamy wszystkich wałbrzyszan do zabawy z nami w stylu retro. Stowarzyszenie Moto Weteran, a więc najwięksi pasjonaci zabytkowych pojazdów zapełnią nasze Centrum swoimi maszynami. Zachęcamy rodziców, aby dzieci zabrały ze sobą do Starej Kopalni swoje rowerki, hulajnogi i razem z nami na specjalnie przygotowanym torze wzięli udział w konkursie pchaczy. Wśród zabaw przewidujemy również finał konkursu retro elegancji, a więc zachęcamy do zabawy i odwiedzenia Starej Kopalni w strojach retro. W tej samej konwencji przygotowujemy 3 maja STREFĘ DZIECI – retro gry w maxi formacie, a więc świetna zabawa gwarantowana! Zakończeniem dnia będzie kolejny film w ramach pokazów KINA SAMOCHODOWEGO.

Przez wszystkie trzy dni naszej zabawie będzie towarzyszyć muzyka DJ’a. Przewidujemy również strefę gastronomiczną.

Podczas motoryzacyjnej majówki nasi Partnerzy z Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST PARK przygotują ekspozycję swoich produktów. Wałbrzych to niewątpliwie MIASTO MOTORYZACJI. To będzie nasze wspólne motoryzacyjne wydarzenie, do którego zachęcamy wszystkich mieszkańców Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz turystów. Co ważne – wszystkie atrakcje są bezpłatne. Na uczestników konkursów czekają ciekawe nagrody. Gwarantujemy niezapomniane przeżycia.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group