Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3281
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czeka nas podwyżka cen za wywóz odpadów komunalnych

Poniedziałek, 17 grudnia 2018, 11:17
Autor: PAW
Wałbrzych: Czeka nas podwyżka cen za wywóz odpadów komunalnych
Fot. red
Od dłuższego czasu media ogólnopolskie informują opinię publiczną o planowanej, ale nieuniknionej, podwyżce cen za wywóz odpadów komunalnych.

Z podobną sytuacją zapewne będziemy mieli wkrótce do czynienia w Wałbrzychu. Kryteria segregacji odpadów narzucane samorządom odgórnie, są coraz bardziej wymagające i restrykcyjne. Te gminy oraz ich mieszkańcy, którzy do tego się nie przystosują, muszą liczyć się z wyższymi cenami za wywóz odpadów komunalnych. W Wałbrzychu wkrótce zostanie przeprowadzony nowy przetarg w tej materii. Mieszkańcy wyrażają różne opinie na temat gospodarki śmieciowej realizowanej w mieście.
- Uważam, że poprzedni wykonawca bardziej przykładał się do pracy i swoich obowiązków i tych śmieci mniej było widać w mieście - mówi pan Marian.

Zdaniem pani Janiny, sama zmiana wykonawcy niewiele poprawi sytuację.
- To od ludzi zależy, czy będzie czysto czy tez nie. W naszym bloku tylko kilka rodzin segreguje odpady, a reszta wrzuca wszystkie śmieci do jednego worka. Dopóki taka sytuacja będzie miała miejsce nie ma co mówić o poprawie tego stanu - mówi wałbrzyszanka.

Podwyżka cen wydaje się być nieuchronna, bowiem tzw. opłaty środowiskowe rosną systematycznie, rosną ceny paliwa, energii elektrycznej i rosną też kryteria, o których wspominaliśmy wcześniej. Te wszystkie składniki powodują, że mieszkańcy powinni przygotować się na wzrost cen za wywóz odpadów. Jakie to będą podwyżki? Na razie nie wiadomo.
- Segregacja w następnych latach będzie miała kluczowe znacznie dla cen za wywóz odpadów i należy to ludziom uświadamiać aż do znudzenia - tłumaczy prezydent Roman Szełemej.

Twoja reakcja na artykuł?

14
14%
Cieszy
3
3%
Hahaha
2
2%
Nudzi
5
5%
Smuci
29
30%
Złości
45
46%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group