Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1711
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czeka nas tydzień pełen sportowych emocji

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 13 czerwca 2013, 14:12
Aktualizacja: 23:15
Autor: PAW
Fot. PAW
Już w poniedziałek 17 czerwca zainaugurowane zostaną Integracyjne Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Impreza potrwa do piątku 21 czerwca.

- Jakiś czas temu narodził się pomysł, by Wałbrzych zorganizował imprezę sportową, która nada nowej jakości rywalizacji sportowej młodzieży – mówi prezydent Roman Szełemej. – Chodzi nam o to, by w pełni wykorzystać entuzjazm sportowy młodzieży, ale także chodzi nam o integrację szkół.

Według prezydenta Romana Szełemeja, impreza będzie miała szczególny charakter i ma odbywać się w naszym mieście corocznie.
- Liczę na duże zainteresowanie uczestników, ale także publiczności – mówi Szełemej.

O tym, że Igrzyska cieszą się dużym zainteresowaniem widać po liczbie zawodników i ilości szkół, jakie wezmą udział w zmaganiach.
- Mamy zapewniony start blisko 40 szkół i około 4 tysięcy zawodników – mówi Mariusz Gawlik, szef wałbrzyskiego OSiR-u. – Zawodnicy będą rywalizować w 23 dyscyplinach sportowych. Uważamy, że musimy zacząć od najmłodszych edukację sportową, by za parę lat mieć z tego wymierne korzyści.

Jak wyjaśnił Mariusz Gawlik, jeden zawodnik będzie mógł wystartować w Igrzyskach najwyżej w dwóch konkurencjach. Początek zmagań w poniedziałek 17 czerwca.

Szczegóły dotyczące Igrzysk znajdują się na stronie: www.igrzyska.walbrzych.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group