Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 3185
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czeka nas wernisaż

Czwartek, 30 lipca 2015, 10:13
Aktualizacja: 10:15
Autor: red
Wałbrzych: Czeka nas wernisaż
Fot. organizatorzy
W piątek 31 lipca o godz. 17:00 w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia odbędzie się wernisaż wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac plastycznych zgłoszonych do konkursu „Nowe życie wałbrzyskich hałd”.

Podczas wernisażu nastąpi ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie laureatom nagród i dyplomów. Konkurs zorganizowany został dla uczestników wakacyjnych zajęć w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w Wałbrzychu w ramach realizacji programu „Czysta natura”, będącego laureatem konkursu grantowego Funduszu Naturalnej Energii, którego organizatorem jest GAZ-SYSTEM.

Celem konkursu jest kształtowanie zdolności odzwierciedlania przyrody, konfrontacja osiągnięć rówieśniczych, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na zróżnicowane efekty rekultywacji zdegradowanych niegdyś terenów wpisujących się obecnie w górski zalesiony krajobraz Wałbrzycha.

Organizacja konkursu poprzedzona była warsztatami ekologicznymi z multimedialną prezentacją „Rekultywacja terenów pokopalnianych” oraz wycieczką po wałbrzyskich hałdach umożliwiającą zapoznanie się z przykładami przywracania zdegradowanym obszarom aktywności biologicznej.

Partnerami konkursu plastycznego „Nowe życie wałbrzyskich hałd” są: Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia oraz Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group