Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3560
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czekają nas utrudnienia w ruchu

Wtorek, 21 maja 2019, 14:23
Aktualizacja: Środa, 22 maja 2019, 16:41
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Czekają nas utrudnienia w ruchu
Fot. UM Wałbrzych
W związku z rozpoczętą budową Obwodnicy Wałbrzycha kierowców i pieszych czekają spore utrudnienia w ruchu, o czym mówił dzisiaj podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w Centrum Sterowania Ruchem, prezydent Roman Szełemej i przedstawiciele ZDKiUM.

W poniedziałek 27 maja rozpocznie się przebudowa ronda przy Tesco. Prace obejmą też ulice dojazdowe do ronda, a koryto Szczawnika zostanie przesunięte. Rondo również zostanie przesunięte w kierunku Piaskowej Góry i będzie większe niż obecnie. W związku z prowadzonymi pracami nastąpi zmiana organizacji ruchu. Już od najbliższej soboty wdrożona zostanie Tymczasowa Organizacja Ruchu, obejmująca ulicę Szczawieńską, Długą, Łączyńskiego, Wyszyńskiego i Gałczyńskiego. Zmiana będzie obowiązywała prawdopodobnie do końca bieżącego roku.

Rondo przy Tesco nie zostanie wyłączone z użytku, jednak ruch odbywać się będzie tylko jednym pasem - tak jak na ulicach prowadzących do ronda: Szczawieńskiej, Długiej i Łączyśkiego. Ulice Wyszyńskiego i Gałczyńskiego zostaną częściowo wyłączone z użytkowania. Wprowadzony zostanie objazd przez ulicę Szczawieńską. Przystanek komunikacji zbiorowej z ulicy Łączyńskiego zostanie przeniesiony na ulicę Szczawieńską. Nie będzie można też wjechać w ulicę Chopina - wjazd do Szczawna ulicą Chopina będą miały tylko pojazdy komunikacji zbiorowej i mieszkańcy.

- Apelujemy do kierowców, żeby w okresie wprowadzonych zmian organizacji ruchu zwracali szczególną uwagę na oznakowanie, na znaki drogowe, żeby nie jeździli na pamięć, ponieważ będą istotne zmiany, a jakakolwiek kolizja czy błąd kierowcy może spowodować, że duży fragment miasta będzie zablokowany. Wszystkie relacje w obrębie ronda Tesco będą zachowane, jednakże zawężone do jednego pasa ruchu w każdą stronę. Częściowo zostanie ograniczony ruch w Szczawnie. Na ulicy Sienkiewicza i Chopina będzie jeden kierunek ruchu - tak jak do tej pory, jednak ruch będzie się odbywał jednym pasem. W związku z tym komunikacja miejska ulegnie małej modyfikacji. Linia numer 18 zamiast jechać w stronę Wałbrzycha ulicą Gałczyńskiego będzie kierowana objazdem przez ulicę Łączyńskiego. Kierowcy, którzy będą chcieli jechać z Piaskowej Góry czy Podzamcza na Biały Kamień również będą musieli jechać ulicą Łączyńskiego - powiedział Andrzej Piękny - Główny specjalista Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta.

W związku z prowadzonymi pracami i skierowaniem większego ruchu samochodowego przez ulicę Strzegomską, Świdnicką, Niepodległości i Sikorskiego zmiana nastąpi również na skrzyżowaniu Świdnickiej z Niepodległości i polegać będzie na zmianie pierwszeństwa przejazdu. Obecnie pierwszeństwo przejazdu posiadają pojazdy poruszające się ulicą Niepodległości. Po zmianie pierwszeństwo będą miały pojazdy wyjeżdżające z ulicy Świdnickiej w prawo w ulicę Niepodległości i dalej w ulicę Sikorskiego. Ulica Długa pozostanie otwarta w obu kierunkach, jednak ruch odbywać się będzie na zwężonym odcinku drogi.

Wszelkie informacje dotyczące utrudnień w ruchu, sugerowanych objazdów i postępów prac można obserwować na stronie internetowej: obwodnicawalbrzycha.pl. Przedstawiciele Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta apelują, aby do czasu zakończenia prac związanych z budową Obwodnicy Wałbrzycha zrezygnować z samochodów prywatnych i korzystać z komunikacji zbiorowej.

Twoja reakcja na artykuł?

16
34%
Cieszy
1
2%
Hahaha
1
2%
Nudzi
3
6%
Smuci
7
15%
Złości
19
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group