Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 2109
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czerwiec w Bibliotece pod Atlantami

Poniedziałek, 2 czerwca 2014, 14:55
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Czerwiec w Bibliotece pod Atlantami
Fot. organizatorzy
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wałbrzyskiej Biblioteki pod Atlantami.

Z okazji dziesiątej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej przez cały czerwiec w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym (centrala) można zapoznać się z wystawą książek, autorów oraz najbardziej znanych postaci literackich pochodzących z różnych krajów Unii Europejskiej.

W każdy poniedziałek i środę w Akademii Młodych o godz. 16.00 angielski dla dorosłych. W każdy piątek w Akademii Młodych o godz. 15.00 Megamatma – nauka matematyki online. W co drugi czwartek w Akademii Młodych od godz. 11.15 Spotkania z pasjami (II edycja) – spotkania online z ciekawymi ludźmi dla seniorów. W każdy poniedziałek w Akademii Młodych (do 16 czerwca – rozdanie dyplomów) o godz. 12.00 i 14.30 kurs komputerowy dla seniorów.

1-30 czerwca - Rysunki w szkle zatopione. Wystawa szkła artystycznego Katarzyny Karbownik-Urbańskiej w Galerii pod Atlantami (centrala).

1-30 czerwca - Litery minionej ery. Wystawa fotografii Jarosława Michalaka w Galerii Książki (centrala).

3 czerwca (wtorek) - Biblioteka na Piaskowej Górze zaprasza na wykład poświęcony polskiemu laureatowi Literackiej Nagrody Nobla – Władysławowi Stanisławowi Reymontowi. Spotkanie poprowadzi p. Ireneusz Kostrzębski. Czytelnia filii nr 7 o godz. 17.00.

5 czerwca (czwartek) - Żyjmy z przyrodą w zgodzie – zajęcia z edukacji ekologicznej z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego. Punkt Biblioteczny nr 1 (Szczawienko) o godz. 15.00.

5, 19 czerwca (czwartek) - Zaprojektuj z nami wielkie konstrukcje – budowanie z klocków knex. Oddział Dziecięco–Młodzieżowy o godz. 16.00.

7, 21 czerwca (sobota) - Spotkania z Józefem Wiłkomirskim w Bibliotece na Podzamczu o godz.15.30.

9 czerwca (poniedziałek) - „Foto? A co to? Czyli krótka historia fotografii” – zajęcia edukacyjne połączone z prezentacją multimedialną dla dzieci. Punkt Biblioteczny nr 2 (Lubiechów) o godz. 15.00 oraz Punkt Biblioteczny nr 1 (Szczawienko) 10 czerwca (wtorek) o godz. 15.00.

10 czerwca (wtorek) - Biblioteka na Piaskowej Górze zaprasza o godz. 17.00 na kolejne „Spotkanie z Poezją w Bibliotece”. Tym razem naszym gościem będzie wałbrzyska poetka Anna Habdas-Czujko. Podczas 27. Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie w 1994 r. zdobyła wyróżnienie za piosenkę „Mak”. Od 2011 r. związana z artystyczną grupą WKF. Współautorka poplenerowej wystawy „Pejzaż-Człowiek-Historia”.

10 czerwca (wtorek) - Z okazji Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii odbędzie się spotkanie z Patrycją Cyganik – terapeutką uzależnień, pracownikiem Działu Profilaktyki, Uzależnień i Interwencji Kryzysowej MOPS w Wałbrzychu. Biblioteka na Białym Kamieniu o godz. 10.00.

10, 24 czerwca (wtorek) - Głośne czytanie bajek, baśni i opowiadań dla dzieci. Oddział Dziecięco-Młodzieżowy o godz. 15.00.

13 czerwca (piątek) - Akademia Rękodzieła – posypywane dzieła sztuki – zajęcia plastyczne w Punkcie Bibliotecznym nr 1 (Szczawienko) o godz. 15.00 oraz 16 czerwca (poniedziałek) w Punkcie Biblioteczny nr 2 (Lubiechów) o godz. 15.00.

16 czerwca (poniedziałek) - Biblioteka na Podzamczu zaprasza o godz.15.30 na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ; tematem rozmowy będzie książka Moja „Trójka” Bartosza Janiszewskiego.

17 czerwca (wtorek) - Akcja bookcrossingowa z okazji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek – zapraszamy do Oddziału Dziecięco-Młodzieżowego, aby wymienić się książkami z innymi czytelnikami.

18 czerwca (środa) - Nietypowe atrakcje turystyczne Wałbrzycha i okolic – prezentacja multimedialna. Akademia Młodych o godz. 15.00.

20 czerwca (piątek) - Głośne Podróże Po Literaturze – Zabawy Maksa Katarzyny Zychli – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w Punkcie Bibliotecznym nr 1 (Szczawienko) o godz. 15.00.

25 czerwca (środa) - Filia nr 11 dziecięco-młodzieżowa (Podzamcze) zaprasza na spotkanie Klubu Czytających Rodzin o godz. 16.45.

27 czerwca (piątek) - Smerfna zabawa na zakończenie roku szkolnego. Oddział Dziecięco-Młodzieżowy o godz 15.00.

30 czerwca (poniedziałek) - Prelekcję „Tajemnice Wałbrzycha – Mauzoleum” dotyczącą historii budowy i przeznaczenia obiektu na tle sytuacji społeczno-politycznej miasta w latach 30. XX wieku wygłosi Arleta Wojciechowska z Pracowni Regionalnej PiMBP „Biblioteki pod Atlantami”. Galeria pod Atlantami o godz. 17.00.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group