Środa, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 3195
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czerwony Kapturek

Środa, 20 kwietnia 2011, 5:26
Aktualizacja: 6:55
Autor: Sven
Wałbrzych: Czerwony Kapturek
Fot. Sławomir Pawlik
To jest na pewno jeden z najmłodszych teatrów w Wałbrzychu. Ich dynamiczny i pełen humoru „Czerwony Kapturek” rozbawił publiczność w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Piaskowej Górze.

Mały Teatr „Frędzle” działa w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury od jesieni ubiegłego roku. Wałbrzyskie przedszkolaki, które bawią się w teatr pod okiem Karoliny Jefmańskiej, zadebiutowały na scenie „Czerwonym Kapturkiem” według Wandy Chotomskiej.

- Jesienią ubiegłego roku powstała dziecięca grupa teatralna. Przez kilka miesięcy prowadziłam warsztaty, przyzwyczajałam dzieci do sceny, uczyłam głośno oraz wyraźnie mówić. I nie wstydzić się. Na debiut postanowiłam wykorzystać tekst Wandy Chotomskiej o Czerwonym Kapturku. To bajka, którą wszyscy znają. Pracowaliśmy nad spektaklem kilka tygodni – opowiadała instruktor WOK-u Karolina Jefmańska.

Rzeczywiście, dwudziestominutowa etiuda była na miarę debiutującego teatru i spodobała się przedszkolnej publiczności. Salwy śmiechu wybuchły, gdy aktorzy wraz z widownią szukali babci, która spóźniła się, bo zapomniała kapci. Równie śmiesznie było, gdy wilk wpadł na scenę w rytmie rock and rolla i, gdy gajowy rozpoczął akcję ratowniczą w rytmie „Misison impossible”.

Gratulacje za pomysł.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group