Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 2775
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Członkowie grupy zajmującej się wyłudzeniami zatrzymani

Wiadomości: Region
Piątek, 22 marca 2013, 11:28
Aktualizacja: 11:56
Autor: opr.red
Fot. red.
Policjanci Centralnego Biura Śledczego i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali pięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej (w tym trzech mieszkańców Świdnicy) trudniącej się wyłudzeniem na terenie Wielkiej Brytanii nienależnych świadczeń socjalnych. Decyzją sądu organizatorzy procederu zostali na 3 miesiące tymczasowo aresztowani.

Jak ustalili funkcjonariusze członkowie grupy wyszukiwali na terenie województwa dolnośląskiego osoby w trudnej sytuacji materialnej, proponując im prace na terenie Wielkiej Brytanii. Osoby te wyjeżdżały do Wielkiej Brytanii i kierowane przez sprawców udawały się do nie znanych im urzędów. Nieznajomość języka uniemożliwiała im zrozumienie sytuacji. Po wykonaniu szeregu czynności, których celu nie byli świadomi, zostali poinformowani przez grupę przestępczą o chwilowym braku możliwości zatrudnienia. W tym stanie rzeczy osoby wracały do kraju. Faktycznie jednak sprawcy uzyskiwali na te osoby świadczenia socjalne znacznej wysokości, o których nie wiedzieli sami zainteresowani.

Podczas wspólnej akcji policjantów Centralnego Biura Śledczego i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymanych zostało pięć osób. Działania zostały przeprowadzone na terenie województw wielkopolskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Wśród zatrzymanych jest dwóch organizatorów przestępczego procederu – mężczyźni wieku 35 i 51 lat. Decyzją sądu już zostali aresztowani na okres 3 miesięcy.

Obecnie policjanci Centralnego Biura Śledczego prowadzą w tej sprawie śledztwo pod nadzorem prokuratury.

Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group