Wtorek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 4522
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój/Wałbrzych: Czterech sprawców rozboju w rękach wałbrzyskiej policji

Piątek, 28 lipca 2017, 9:27
Aktualizacja: 12:31
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój/Wałbrzych: Czterech sprawców rozboju w rękach wałbrzyskiej policji
Fot. KMP Wałbrzych
Realizując własne ustalenia wałbrzyscy funkcjonariusze referatu kryminalnego Komisariatu Policji V przy współpracy z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali czterech sprawców rozboju, do którego doszło 25 lipca 2017 roku w Szczawnie–Zdroju.

Do zdarzenia doszło 25 lipca 2017 roku około godziny 22:30 przy ul. Równoległej w Szczawnie Zdroju. Czterech mieszkańców tego miasta w wieku od 17 do 21 lat podeszło do rozmawiającego przez telefon 24-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Wspólnie grozili mu pobiciem, a jeden z nich uderzył poszkodowanego kilkakrotnie w twarz, następnie kradnąc mu telefon komórkowy o wartości 900 złotych.

W wyniku pracy operacyjnej policjanci już na drugi dzień zatrzymali trzech sprawców przestępstwa. Czwarty z podejrzanych trafił do policyjnego aresztu kilka godzin później.

W toku dalszych czynności śledczy ustalili, że poszkodowanym jest jeszcze jeden 24-letni mieszkaniec Wałbrzycha, któremu mężczyźni grożąc pobiciem ukradli niewielką ilość pieniędzy. Prokuratura w stosunku do sprawców zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu kontaktu i zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość 50 metrów. Za popełniony czyn grozi im do 12 lat więzienia.

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group