Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4522
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czujna seniorka

Czwartek, 24 października 2019, 11:33
Aktualizacja: Piątek, 25 października 2019, 8:11
Autor: red
Wałbrzych: Czujna seniorka
Fot. KMP Wałbrzych
Nieustalony sprawca podając się za syna 65–letniej wałbrzyszanki, próbował wyłudzić od niej 25 tys. zł. Kobieta wykazała się czujnością. Zaczęła zadawać mężczyźnie pytania, na które ten nie znał odpowiedzi. Nam pozostaje tylko pogratulować Pani Danucie przytomności umysłu.

Aby nie stać się ofiarą oszustów, przede wszystkim należy zachować ostrożność – jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Pamiętajmy, aby nie informować nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności. Tym bardziej nie zaciągajmy jakichkolwiek kredytów. Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. Pamiętajmy również, że policjanci prowadząc swoje działania nie proszą i to telefonicznie o pomoc w ujęciu „nieuczciwych” pracowników banku. Tym bardziej nie nie będą kontaktować się w żadnej ważnej sprawie telefonicznie.

Wałbrzyska Policja zwraca się z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które dzwoniąc i przedstawiając rożne tragiczne w skutkach opowieści, tak naprawdę chcą ich oszukać i wyłudzić od nich oszczędności całego życia.

Przypominamy, że w przypadku odebrania telefonu z prośbą o udzielenie pożyczki należy zawsze:

- Zachować spokój i rozsądek. Pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania.
-Potwierdzić informację u innych członków rodziny.
-Poprosić o osobisty kontakt osoby podające się za naszego krewnego.
-Nie działać w pośpiechu i odłożyć termin udzielenia pożyczki (najlepiej o kilka dni).
-Nie ulegać presji czasu, którą wytwarzają oszuści, aby osiągnąć swój cel.
-Poinformować o takiej sytuacji Policję dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112, jak i przekazać swoje uwagi i spostrzeżenia swojemu dzielnicowemu.

Twoja reakcja na artykuł?

3
43%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
14%
Smuci
1
14%
Złości
2
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group