Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 3373
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czworo wałbrzyszan oskarżonych o oszustwa

Piątek, 4 lipca 2014, 12:55
Aktualizacja: 14:56
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Czworo wałbrzyszan oskarżonych o oszustwa
Fot. użyczone
Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował w czerwcu b.r. dwa akty oskarżenia przeciwko czworgu mieszkańcom Wałbrzycha, zarzucając im popełnienie w 2013 i 2014 roku szeregu oszustw poprzez zamieszczanie na portalu ogłoszeniowym tablica.pl ofert sprzedaży głownie urządzeń elektronicznych na szkodę łącznie 84 osób zamieszkałych na terenie całego kraju.

W wyniku przeprowadzonego dochodzenia ustalono, że 24-letnia Natalia K. oraz jej znajomy 25-letni Rafał W. działając wspólnie i w porozumieniu, a także 26-letni Rafał K. – brat Natalii K. zamieszczali na portalu tablica.pl ogłoszenia stanowiące ofertę sprzedaży telefonów komórkowych, tabletów, konsoli do gier, gier a także wózków dziecięcych, uzależniając sprzedaż od wpłaty zaliczki w kwotach od kilkuset do ponad 1000 zł na należące do nich konta bankowe. Po uzyskaniu zaliczki zrywali kontakt z pokrzywdzonymi, w rzeczywistości bowiem nigdy nie dysponowali oferowanymi do sprzedaży przedmiotami. W ten sposób oszukali 51 osób.

Podobny sposób działania ujawniono w przypadku 24-letniej Agnieszki B., mieszkanki wałbrzyskiej dzielnicy Śródmieście, która doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia mieniem 33 osoby. Wobec wszystkich czterech oskarżonych prokurator przyjął, że z popełnienia przestępstwa uczynili sobie stałe źródło dochodu, co stanowi okoliczność dodatkowo obciążającą. W takiej sytuacji w przypadku uznania winy oskarżonych, sąd stosuje podobne przepisy jak w przypadku wielokrotnego recydywisty. Wówczas na przykład wymierzona może zostać kara do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonej o połowę.

Za przestępstwo oszustwa grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawy będą rozpoznane przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group