Niedziela, 17 października
Imieniny: Małgorzaty, Wiktora
Czytających: 2971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Czy będzie zmiana warty w zarządzie powiatu? Ludzie popierani przez Romana Szełemeja nie mają większości wystarczającej do rządzenia

Wtorek, 23 października 2018, 7:27
Aktualizacja: Środa, 24 października 2018, 16:50
Autor: opr. PAW
powiat wałbrzyski: Czy będzie zmiana warty w zarządzie powiatu? Ludzie popierani przez Romana Szełemeja nie mają większości wystarczającej do rządzenia
Fot. red
Wiemy już, kto zasiądzie w nowej radzie powiatu. Większość ma komitet popierany przez Romana Szelemeja, ale samodzielnie nie posiada odpowiedniej liczby głosów, by móc skutecznie kierować pracami rady.

Komitet popierany przez Romana Szełemeja wprowadził do nowej rady 8 swoich przedstawicieli. O sukcesie może mówić dotychczasowy wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski, który ma w nowej radzie 6 swoich ludzi. Pozostała trójka weszła do rady powiatu startując z list PiS-u. Jak więc będzie wyglądać koalicyjny układ? Wielce prawdopodobne, że Krzysztof Kwiatkowski porozumie się z radnymi PiS-u i w takiej sytuacji ta koalicja z 9 radnymi miałaby większość w radzie (bardzo podobną sytuację mieliśmy w poprzedniej kadencji, kiedy radni PSL-u, niezrzeszeni oraz Bogusław Uchmanowicz utworzyli 9-osobową większość).

Do rady powiatu wałbrzyskiego dostali się z okręgu nr 1 obejmującego Boguszów-Gorce: Iwona Frankowska, Leonard Górski, Jolanta Woźniak, Adam Zdeb, Mirosław Potapowicz, z okręgu nr 2 obejmującego Walim, Głuszycę i Jedlinę-Zdrój: Marek Masiuk, Kamil Orpel, Ewa Dorosz, Łukasz Kazek, Krzysztof Kwiatkowski, Piotr Pol, z okręgu nr 3 obejmującego Szczawno-Zdrój i Stare Bogaczowice: Bogdan Stochaj, Ramona Bukowska, Bogusław Uchmanowicz i wreszcie z okręgu nr 4 obejmującego Mieroszów i Czarny Bór: Sylwestra Wawrzyniak, Jarosław Buzarewicz oraz Stanisław Skrzyniarz.

Twoja reakcja na artykuł?

16
31%
Cieszy
3
6%
Hahaha
3
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
8%
Złości
25
49%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group