Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 8453
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Czy dom parterowy z poddaszem to dobry wybór?

Piątek, 5 listopada 2021, 5:24
Autor: TS
Wałbrzych/Kraj: Czy dom parterowy z poddaszem to dobry wybór?
Fot. użyczone
Coraz więcej osób decyduje się na budowę własnego domu. Niemałą popularnością cieszą się projekty domów parterowych z poddaszem. Czy taki dom to naprawdę dobry wybór? O czym pamiętać, decydując się na poddasze użytkowe?

Coraz więcej osób decyduje się na budowę własnego domu. Niemałą popularnością cieszą się projekty domów parterowych z poddaszem. Czy taki dom to naprawdę dobry wybór? O czym pamiętać, decydując się na poddasze użytkowe?

Kiedy warto zwrócić uwagę na projekty domów parterowych z poddaszem?

Takie domy powinny nas zainteresować wówczas, gdy z jakiegoś powodu – na przykład z uwagi na niewielką działkę – decydujemy się na niewielki dom. Użytkowe poddasze dostarcza nam wówczas dodatkowej powierzchni, którą można wykorzystać na przykład na urządzenie sypialni bądź gabinetu. Plusem takiego domu jest większa łatwość z wyodrębnieniem strefy dziennej oraz nocnej. Tą pierwszą lokujemy wówczas na parterze, na druga świetnie sprawdzi się na poddaszu.

Jak ulokować dom parterowy z poddaszem na działce?

Niewątpliwym atutem domu parterowego z poddaszem jest ekonomiczne wykorzystanie powierzchni działki. Warto pamiętać, że poddasze pozwala na naprawdę dobre obserwowanie otoczenia. Dlatego warto dom posadowić na działce tak, aby okna z poddasza wychodziły na bardziej atrakcyjną część działki. Warto właśnie na poddaszu ulokować taras bądź balkon, zapewniając sobie tym samym miejsce do relaksu z pięknym widokiem.

Czy poddasze użytkowe ma jakieś wady?

Wiele osób zachwyca się poddaszem użytkowym. Oczywiście jest to dodatkowa przestrzeń, którą można fajnie zaaranżować. Trzeba jednak pamiętać, że poddasze ma swoje wady. Przede wszystkim wiąże się ze skosami, których wysokość jest na ogół różna. Część powierzchni na poddaszu jest zawsze wyłączona z użycia. Im większe będą skosy, tym będzie jej więcej.

Jakie pokoje najlepiej urządzić na poddaszu użytkowym?

Decydując się na dom parterowy z poddaszem użytkowym, warto wiedzieć, które pomieszczenia najlepiej na nim ulokować. Z całą pewnością na poddaszu urządzić można sypialnię. Jest to pomieszczenie, do którego nie wchodzimy co chwila. Jego ulokowanie w wyższej części domu, do której można dostać się, pokonując schody, nie będzie więc żadnym problemem. Z uwagi na to, że poddasze położone jest z dala od bardziej użytkowej części domu, warto wykorzystać je na gabinet przeznaczony do pracy.

Na użytkowym poddaszu lepiej nie urządzać:
• kuchni;
• spiżarni;
• pralni;
• suszarni.

Należy zastanowić się także nad łazienką. Jeśli skosy są bardzo duże, urządzenie funkcjonalnej łazienki może być naprawdę trudne. Wiele osób pyta natomiast czy na poddaszu użytkowym można urządzić pokój dziecięcy. Generalnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby na takie rozwiązanie się zdecydować. Trzeba jednak zadbać o wygodę i bezpieczeństwo dziecka. Jeśli jest ono małe, w oknach koniecznie muszą znaleźć się siatki chroniące przed wypadnięciem.

Projekty domów parterowych z poddaszem są bardzo różne, a ich popularność obecnie ogromna. Tak szeroka oferta sprawia, że każdy zainteresowany budową właśnie takiego domu znajdzie projekt idealnie wpisujący się w potrzeby swoje i swoich bliskich.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group