Sobota, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 1439
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czy Gmina Wałbrzych będzie musiała oddać blisko 20 milionów złotych?

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 6 sierpnia 2013, 3:10
Aktualizacja: 15:09
Autor: PAW
Fot. red.
Co jakiś czas wraca sprawa sporu pomiędzy Gminą Wałbrzych a Spółką Restrukturyzacji Kopalń z Bytomia. Spółka domaga się od Gminy Wałbrzych zwrotu blisko 20 milionów zł.

Przypomnijmy, że chodzi o około 20 milionów złotych, a więc sumę niebagatelną, nawet jak dla tak dużego miasta jak Wałbrzych.

Spółka Restrukturyzacji Kopalń w Bytomiu domaga się zwrotu tej sumy z racji nadpłaconych podatków za podziemne wyrobiska. Spółka żądając zwrotu nadpłaconego podatku powołuje się na decyzję Naczelnego Sądu Administracyjnego, który nakazał Gminie podatek zwrócić. Termin spłaty minął kilka lat temu, a końca sporu nie widać. Prezydent Roman Szełemej podkreślał wielokrotnie, że nie zamierza spłacać tego zadłużenia, ale wyrażał również chęć poszukania kompromisu i polubownego rozwiązania sporu.
- Według mnie rozwiązanie tego problemu to sprawa systemowa – uważa Szełemej. – Taka spłata nie powinna w żadnym stopniu obciążać naszej gminy. Toczymy rozmowy ze Spółką, odbyliśmy wiele spotkań, ale na razie nie znaleźliśmy kompromisu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~ex górnik 5-08-2013 17:02
tja.... sprawa systemowa ..... urzędnicze piepszenie . Pewnie gminne urzędasy zapomniały już jak poblokowali konta WKWK i SAMI wzięli sobie tę kasę pomimo protestów zakładu górniczego . Wtedy kasak im nie śmierdziała a teraz nagle gadka o systemowych błędach itp. Sadze że trzeba po prostu oddać te pieniądze i wyciągnąć wnioski tak jak i trzeba będzie oddać pieniądze do AMiRR za działkę bezprawnie wniesioną do WSSE . Prawo dotyczy szytkich nawet Pana Prezydenta
~antyM 5-08-2013 17:13
Przecież te podziemne wyrobiska są własnością Mobruka. Miasto nie wiedziało w jakim celu zmieniło obowiązujące Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Wałbrzycha? Nie z nami te numery.
~księgowy 5-08-2013 21:53
To dopiero początek waszej gehenny, bo to na mieszkańców zostanie przerzucony ciężar spłat.Niedługo zacznie się spirala spłat odsetek od odsetek długów gminy. Dopóki nie będzie urzędniczej odpowiedzialności materialnej będą wami "gospodarzyli " jak chcą.
~kilof 5-08-2013 22:05
ex górnik ty jesteś wałbrzyszanin czy prezes spółki z bytomia. Trzeciej kolumny nam nie potrzeba. spadaj z Wałbrzycha i kradnij na górnym śląsku. Przez zapędy dyrektorów z górnego śląska zniszczono za Gierka Wałbrzych i jego kopalnie , starzy górnicy wiedzą jak było z kombajnami pod ziemią na pokładach o grubości jednego metra.
~księgowy 5-08-2013 23:51
Ja tam uważam ze jakoś to będzie,jestem bardzo mądry i chciałbym być prezydentem,wybierzcie mnie a o zdrowie wszystko,proszę was,to mnie jara... To ja mega super księgowy prawdziwy...
~csr 6-08-2013 0:44
ksiegowy - ustawa o majatkowej odpowiedzialnosci urzedniczej obowiazuje w Polsce juz ponad dwa lata, wiec jak zwykle bredzisz. kolejny raz usilujesz udowodnic, ze cos tam wiesz i kolejny raz robisz z siebie kompletnego idiote. jeszcze ci sie to nie znudzilo? poza tym, skoro piszesz o "waszej gehennie", wnioskuje, ze w w-chu nie mieszkasz, wiec skoro nie, to odpusc sobie zasmiecanie tej strony swoimi glupawymi uwagami, wyssanymi z brudnego palca faktami i wszelkiej masci zlotymi myslami, bo sprawy tu poruszane ciebie nie dotycza. a skoro "beda wami gospodzarzyli" to zapewne ty jestes samorzadny, niezalezny od nikogo i toba nikt nie gospodarzy. jak czytam takie brednie, to mi monitor ciemnieje. znajdz sobie hobby, dziewczyne, znajomych, lub po prostu zaczniej sie leczyc
~Asia 6-08-2013 7:46
Brawo CSR. Kij w odbyt księgowemu !
~nosferatu 6-08-2013 8:24
@csr - szkoda nerwów, @księgowy to przypadek nieuleczalny, po prostu trzeba zacząć go ignorować. Dziwię się tylko, że nie zrzucił odpowiedzialności na euro-komunę i parszywy (jego zdaniem) socjalizm. No cóż, Polska to mimo wszystko wolny kraj i nawet @księgowy może publikować bzdury, nie zależnie od tego jak głupie by nie były. Co do wypowiedzi prezydenta, to jest "sprawa systemowa", która "wisi" po poprzednich zarządach miasta, najprawdopodobniej trzeba będzie się jakoś dogadać i zacząć spłacać zadłużenie. Kompromisu raczej nie będzie, chodzi o pieniądze i to nie małe.
~Agi 6-08-2013 9:20
csr to ze księgowy nie mieszka w Wałbrzychu wynika chociażby z sieci boguszowskiej, z której wysyła wiadomości więc nic błyskotliwego nie odkryłeś. A to że księgowy ma dużo racji to potwierdzam. Jestem wałbrzyszanką i z wielkim niepokojem patrzę na to co się teraz dzieje w moim mieście. Chybione inwestycje jak Palmiarnia czy GDK, które topią morze pieniędzy. A te kredyty które zostały pozaciągane na te inwestycje będą chyba spłacały jeszcze moje wnuki, bo ani Palmiarnia ani GDK ani nawet Aqua Zdrój nie przyniosą zysków tylko będą generowały koszty!!!!!!
~Rebel Yell 6-08-2013 9:34
"Mimo że ustawa o odpowiedzialności majątkowej urzędników za błędne decyzje obowiązuje dwa lata, ani jeden urzędnik nie został zobowiązany do zapłacenia odszkodowania na podstawie tych przepisów. – W 2012 roku nie odnotowano przypadków wymagających wyciągania konsekwencji wobec pracowników w oparciu o przepisy tej ustawy – poinformowało Newserię Ministerstwo Finansów. Eksperci twierdzą, że to skutek zbyt skomplikowanej i długotrwałej procedury, która wymaga wcześniejszego uzyskania kilku prawomocnych wyroków lub decyzji. " wiec mow prawde proszę, a nie opowiadaj pierdol o martwym prawie.
~Asia 6-08-2013 9:51
Agi, ślepaku, księgowy z Boguszowa to podróbka buraka spod innego ip. Patrz dokładnie, a potem komentuj, bo ośmieszasz się jak twój idol.
~:))) 6-08-2013 9:56
~Ag do basenu to bym się nie przyklejała to akurat ważne / dla zdrowia chociażby/ ale kasę zamiast Palmiarni czy GDK przeznaczyłabym na prawników by Mobruku się pozbyć - zadziwiające,że mądry doktorek nie wpadnie na tak genialny pomysł ani jego kacyki !
~księgowy 6-08-2013 10:42
Agi i inni moi czytelnicy; Wasz prawdziwy księgowy nadaje tylko i wyłacznie z sieci Play, co widać przy komentarzu. Urzędowy pewnie, dywersant podszywa się pode mnie nadając z sieci Sattom z Boguszowa. ................Csr, pokaż mi urzędnika który poniósł jakąkolwiek odpowiedzialność materialną za swoje pomyłki czy chybione decyzje o znaczeniu finansowym? Tak właśnie, staram się być jak najbardziej samowystarczalny i jestem dumny z tego że nie robię dealów z państwem typu zasiłki, dotacje itp.tylko wszystko wypracowuję dzięki własnej inwencji.
~egoniusz 6-08-2013 10:43
Droga Agi, jeżeli ktoś tutaj nic błyskotliwego nie odkrył to najwyraźniej Ty. Spójrz proszę, jeszcze raz na wpis księgowego i powiedz mi w jaki sposób odkryłaś , że osoba pisząca z *.play-internet.pl (5.173.*.*) jest z boguszowa?? A jeśli jesteś tak samo bacznym obserwatorem tego co się dzieje w mieście jak internetowego portalu i nie widzisz różnicy pomiędzy księgowym prawdziwym a "przebierańcem" z to proponuję zainteresować się czymś mniej złożonym. Ta udawana troska o wnuki i też jakoś mało wiarygodna;]
~egoniusz 6-08-2013 10:46
Droga Agi, jeżeli ktoś tutaj nic błyskotliwego nie odkrył to najwyraźniej Ty. Spójrz proszę, jeszcze raz na wpis księgowego i powiedz mi w jaki sposób odkryłaś , że osoba pisząca z *.play-internet.pl (5.173.*.*) jest z boguszowa?? A jeśli jesteś tak samo bacznym obserwatorem tego co się dzieje w mieście jak internetowego portalu i nie widzisz różnicy pomiędzy księgowym prawdziwym a "przebierańcem" z to proponuję zainteresować się czymś mniej złożonym. Ta udawana troska o wnuki i też jakoś mało wiarygodna;]
~księgowy 6-08-2013 10:46
CSR & Nosferatu po raz kolejny kompromitujecie się brakiem kultury w połączeniu z brakiem argumentów, co popularności wam nie przysporzy:)Może nieco chorej satysfakcji z codziennej porcji wylanego błota, co mnie akurat śmieszy - wijecie się w matni braku wiedzy i braku umiejętności wnioskowania. Cóż,odkąd celowo wycofano logikę ze szkół faktycznie sporo jest takich przypadków jak wy.
~Bk 6-08-2013 11:39
Księgowy to albo osioł ze Świdnicy albo z opozycji tylko oni nakręcają ludzi i klepią głupoty co popadnie. Ostatnio Księgowy wymyślił że drzewa w parku w szczawnie mają być prywatne. Tylko pytanie kto te drzewa kupi, taki jest mądry Księgowy, aż żal go czytać bo to manipulant polityczny.
~:))) 6-08-2013 13:08
a może doktorkowi skala wartości,ważności się pomyliła - co nam z Palmiarni i innych atrakcji jak nie będziemy mieć zdrowia aby z tego korzystać? Przecież takie składowisko / niezabezpieczony azbest/ pożary mimo rzekomych kontroli / ha ha ha / wpływają destruktywnie na nasze zdrowie - azbest gorszy niz papierosy - bo substancje smoliste i nikotyna po zaprzestaniu palenia po 10 latach wychodzi zupełnie - natomiast azbest jak się raz dostanie to organizmu to on nie jest sobie w stanie z tym poradzić i wyrzucić i jest rakotwórczy.W czyim imieniu działa doktorek naszym? Ma kasę aby wynająć prawników - skoro "rzuca się" na inwestycje typu Palmiarnia i inne !
~księgowy 6-08-2013 19:14
No, to my powinniśmy być suwerenem prezydenta numer 6 a on naszym sługą uniżonym, ale w tym kraju wszystko straciło swoje pierwotne znaczenie i stoi na głowie. A propos prywatnych drzew - napisałem że park powinien być sprywatyzowany, czyli idąc konsekwentnie, razem z nim drzewa tam rosnące też by były prywatne jak prywatny las albo folwark. Co nie znaczy, że wstęp byłby tam zakazany ale płatny.Jednak ludziska u nas są tak zsowietyzowani jak widać,że nie mieszczą im się w wyobrazni rozwiązania funkcjonujące i ułatwiajace życie w innych krajach. Wiecie np. że w Anglii mało kto używa pieczątek na dokumentach a fakturę można wypisać na kartce wyrwanej z notesu? Takich ułatwień jest gdzie indziej masa, ale u nas po ich wprowadzeniu urzędole by stracili pracę, więc utrudniamy sobie żywot dalej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group