Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5436
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Czy komunie sie odbędą?

Czwartek, 26 marca 2020, 9:35
Aktualizacja: Sobota, 28 marca 2020, 8:19
Autor: PAW
Wałbrzych/Kraj: Czy komunie sie odbędą?
Fot. archiwum
Do tej pory Konferencja Episkopatu Polski nie podjęła jeszcze decyzji co do tego, czy Komunie 2020 zostaną odwołane przez koronawirusa.

Czy Komunie zaplanowane na maj 2020 się odbędą, czy też zostaną odwołane lub przeniesione na inny termin przez koronawirusa?

Informacje na temat tego, czy Komunie odbędą się w maju 2020 roku, interesują wiele osób - przede wszystkim dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców. Dyskusja na ten temat pojawia się oczywiście z uwagi na fakt trwającej pandemii koronawirusa zarówno w Polsce, jak i na świecie, a wraz z nią odwołaniu większości wydarzeń oraz zgromadzeń powyżej 50 osób.

Wiele wskazuje jednak, że komunie nie odbędą się ani w maju, ani w czerwcu. Mówi się, że mogą zostać przesunięte na wrzesień. I ta sytuacja jest niezwykle niekomfortowa dla rodziców, którzy wiele miesięcy temu zamówili restauracje czy kawiarnie na zorganizowanie uroczystości. Teraz te plany mogą runąć w gruzach.
- Salę na komunie zamówiłem chyba około 10 miesięcy temu, ale osobiście nie wierzę, że do tej pory sytuacja ustabilizuje się i Komunia zostanie przeprowadzona - mówi pan Tomasz. - Boję się, że gdy komunia będzie w innym terminie, nie znajdę już wolnej sali - dodaje pani Agnieszka.

Tak więc wielce prawdopodobne, że rodzice dzieci, które w tym roku mają iść do Komunii, będą musieli zmienić rezerwację sal czy restauracji na inny termin. Ten najbardziej prawdopodobny to wrzesień.

Twoja reakcja na artykuł?

9
35%
Cieszy
1
4%
Hahaha
1
4%
Nudzi
2
8%
Smuci
4
15%
Złości
9
35%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group