• Niedziela, 23 lutego 2020
  • Godz. 20:53
  • Imieniny: Damiana, Izabeli, Polikarpa, Romany
  • Czytających: 3162
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Czy Mieroszów wróci do WZWiK?

Wiadomości: REGION, Mieroszów
Wtorek, 16 kwietnia 2019, 8:43
Aktualizacja: 9:14
Autor: red.
Fot. ilustracyjne
Czy Gmina Mieroszów wróci do Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji? Na razie nie ma jeszcze konkretnych planów powrotu, ale Burmistrz Andrzej Lipiński uważa, że byłoby to korzystne dla Gminy.

Przypomnijmy: Gmina Mieroszów opuściła Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji na mocy Uchwały Nr XLVI/212/09 Rady Miejskiej Mieroszowa, podjętej 29 grudnia 2009 r. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że podobne decyzje zapadły również w Gminie Czarny Bór i Gminie Stare Bogaczowice. Podjęte decyzje miały się uprawomocnić po roku - wtedy należało podjąć ostateczną decyzję o wyjściu lub pozostaniu w WZWiK. Ostatecznie Gminy Czarny Bór i Stare Bogaczowice postanowiły pozostać w Związku, a jedynie Gmina Mieroszów podtrzymała decyzję o jego opuszczeniu. Obecnie nie ma jasnych planów powrotu do WZWiK, ale Burmistrz Mieroszowa Adnrzej Lipiński uważa, że dla Gminy powrót do Związku byłby korzystny.

- Na dzień dzisiejszy nie ma sprecyzowanych planów ze strony Gminy Mieroszów, ponieważ w tej chwili przygotowujemy większe inwestycje w Gminie. W związku z tym chciałbym dokończyć to, co jest już w trakcie realizacji, ale następnie na pewno o tym będziemy myśleli. W tej sprawie opinię musi wyrazić też Rada Miejska Mieroszowa. Jeżeli Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji zechciałby nas z powrotem przyjąć to dla mnie na pewno byłoby to wygodne z uwagi na to, że można pozyskiwać wtedy większe środki finansowe na realizację zadań związanych z gospodarką wodną i ściekową. Jest to według mnie lepsze rozwiązanie niż to, które funkcjonuje obecnie - powiedział Andrzej Lipiński - Burmistrz Mieroszowa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
14%
Dziwi
2
29%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
57%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~... 16-04-2019 15:53
Korzystne by bylo ale dla Niego!!! Wycwanieni Platforma Obywatelska!!!
~Grażyna 30-04-2019 9:43
Pani Lipiński niech Pan nie żartuję i tylko poważnie zobaczy że to Wałbrzych czerpie wodę z Terenu Gminy Wałbrzych. Nie radni a wyborcy maja się na to zgodzić . Czy dlatego już przyjął Pan Hoffmana do Domu Kultury ?
~Grażyna 30-04-2019 9:45
Prostuję to gmina Walbrzych ciągnie wodę z terenów Gminy Mieroszów i cały czas się kręcą pracownicy WZWiK na terenu Rybnicy Leśnej ,Unislawia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group