Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 3381
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Czy można dostać zwolnienie lekarskie online?

Sobota, 26 lutego 2022, 6:44
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Czy można dostać zwolnienie lekarskie online?
Fot. użyczone
W dobie pandemii COVID–19 często pojawia się konieczność, by skorzystać z porady lekarza za pośrednictwem internetu. Teleporady zyskują coraz bardziej na popularności, nawet w publicznych placówkach opieki zdrowotnej. Przez internet lekarz może wypisać receptę na leki, udzielić porady, a także wystawić zwolnienie.

To bardzo proste i intuicyjne. Tak naprawdę potrzeba tylko dostępu do internetu, by zarezerwować wizytę lekarską, i telefonu, aby lekarz mógł zadzwonić o wyznaczonej godzinie.

Czy da się online otrzymać zwolnienie lekarskie?

Wiele osób zastanawia się, czy podczas teleporady będzie mogło otrzymać zwolnienie lekarskie online (https://www.welbi.pl/konsultacja-lekarska-online). Jest to jak najbardziej możliwe. Jeżeli tylko schorzenie pacjenta tego wymaga, lekarz wypisze za pośrednictwem internetu zwolnienie lekarskie. Zostanie ono przekazane za pomocą systemu do ZUS-u i do pracodawcy. Będzie on mógł je zobaczyć w ciągu 24–72 godzin od momentu wystawienia przez lekarza.

To niezwykle wygodna forma uzyskania zwolnienia. Nie trzeba stać w długich kolejkach w przychodni. Chory nie naraża się na kontakt z innymi zarazkami. Wystarczy umówić się na wizytę online za pomocą strony WWW przychodni internetowej, opłacić konsultację i w ciągu godziny rozmawiać z lekarzem internistą, pediatrą lub specjalistą.

Jakie są zalety uzyskania zwolnienia lekarskiego online?

Aby otrzymać tradycyjne zwolnienie lekarskie od lekarza internisty, trzeba pokonać wiele trudności. Przede wszystkim konieczne jest zapisanie się na wizytę w przychodni, co wiąże się ze staniem w długiej kolejce, często nawet jeszcze kilka godzin przed otwarciem ośrodka. Jeżeli uda się dostać do lekarza pierwszego kontaktu, trzeba stać w drugiej kolejce, by wejść do niego na wizytę. Dopiero wtedy po postawieniu diagnozy można otrzymać zwolnienie lekarskie.

Zwolnienie lekarskie online ma wiele plusów:
• oszczędza czas;
• nie musisz wychodzić z domu;
• załatwia wszystko za pomocą kilku kliknięć myszą i rozmowy przez telefon;
• nie narażasz się na kontakt z innymi chorymi w przychodni;
• nie tracisz nerwów w kolejce do rejestracji;
• dodatkowo otrzymujesz poradę lekarską i potrzebne leki.

Telemedycyna wychodzi naprzeciw wszystkim chorym. Pozwala zaoszczędzić czas i oferuje bardzo dobre rozwiązania na miarę XXI wieku.

Kto może skorzystać z porady online, by otrzymać zwolnienie lekarskie?

Nie ma ograniczeń w tej kwestii. Wystarczy, że pacjent ma dostęp do internetu i strony internetowej przychodni, a także telefon, przez który może odbyć się teleporada. Nie potrzeba skierowań i zbędnych formalności. Rezerwuje się wizytę, opłaca ją i w ciągu godziny można skonsultować się z lekarzem. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, lekarz wystawi skierowanie na badania, przepisze potrzebne leki, wyda zalecenia czy wystawi zwolnienie lekarskie. Pacjent w każdym wieku może skorzystać z porad w takiej internetowej przychodni.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
2
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group