Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 2582
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?”

Poniedziałek, 2 listopada 2015, 9:00
Aktualizacja: Wtorek, 3 listopada 2015, 6:57
Autor: opr.red.
Wałbrzych: „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?”
Fot. użyczone
W październiku ruszyła społeczna kampania parkingowa „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem zajmowania przez kierowców „kopert”, miejsc przeznaczonych do parkowania wyłącznie dla pojazdów osób niepełnosprawnych oraz dążenie do równego traktowania i przestrzegania praw osób niepełnosprawnych.

Dystrybucja ulotek oraz akcja plakatowa podejmowana w ramach kampanii potrwa do grudnia 2015 roku. Dodatkowym działaniem wspierającym niepełnosprawnych jest zakupiony z programu PFRON i dotacji z budżetu miasta samochód, który od zeszłego roku służy Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10 w Wałbrzychu.

Patronat honorowy nad kampanią objął dr Roman Szełemej, Prezydent Miasta Wałbrzycha. Akcja wsparta została przez Powiatową Społeczną Radę ds. Osób Niepełnosprawnych w Wałbrzychu, wałbrzyskie organizacje pozarządowe działające na rzecz osób niepełnosprawnych, Biuro Komunikacji w Wałbrzychu, Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Straż Miejską, Komendę Miejską Policji, Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Śląskie Konsorcjum Autobusowe w Wałbrzychu. Program kampanii przygotowany został przez Janinę Turicką, pełnomocnika Prezydenta Miasta Wałbrzycha ds. Osób Niepełnosprawnych.

Osoby będące świadkami bezprawnego parkowania samochodu mogą dzwonić pod numer 986 lub 74 66 55 200.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group