Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4806
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Czy opozycja przyjdzie na sesję?

Niedziela, 28 grudnia 2014, 13:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 grudnia 2014, 6:59
Autor: opr. PAW
powiat wałbrzyski: Czy opozycja przyjdzie na sesję?
Fot. red
Już jutro odbędzie się kolejna sesja Rady Powiatu Wałbrzyskiego i chyba wszyscy zadają sobie to samo pytanie. Czy radni z PO i Naszego Powiatu przyjdą na tę sesję.

Pytanie to niej bezzasadne, bowiem w ostatniej sesji wzięło udział zaledwie 9 radnych, a radni PO i Naszego Powiatu zlekceważyli swoich wyborców i na sesję nie przyszli. Zapewne liczyli, że ich nieobecność spowoduje, że nie będzie kworum i sesja nie będzie mogła się odbyć. Tak się nie stało, obecnych było 9 radnych, którzy wybrali wicestarostę, nieetatowego członka Zarządu Powiatu, a także odwołali dotychczasowego Przewodniczącego Rady i powołali nową osobę na to stanowisko.

Sesja Rady Powiatu Wałbrzyskiego odbędzie się 29 grudnia 2014 roku (poniedziałek) o godz. 10.00 w budynku Starostwa Powiatowego.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie Sesji.

2. Przyjęcie porządku obrad Sesji.

3. Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia Rady.

4. Sprawozdanie Starosty z wykonania uchwał Rady i działalności Zarządu pomiędzy Sesjami.

5. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie zmiany uchwały Nr XIV/83/13 Rady Powiatu Wałbrzyskiego z dnia 23 grudnia 2013 roku sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Wałbrzyskiego (zmiany dotyczą roku bieżącego 2014r).

6. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie zmian w budżecie na 2014 rok – wraz z autopoprawką.

7. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie wydatków, które nie wygasają w 2014 roku wraz z upływem roku budżetowego.

8. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie zmiany uchwały Nr XIV/83/13 Rady Powiatu Wałbrzyskiego z dnia 23 grudnia 2013 roku sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Wałbrzyskiego wraz z autopoprawką (zmiany dotyczą roku 2015):
- przedstawienie projektu uchwały wraz z autopoprawką.
- opinia RIO
- opinia Komisji Budżetu i Rozwoju Powiatu,
- dyskusja
- podjęcie uchwały.

9. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały budżetowej na 2015 rok Powiatu Wałbrzyskiego:
- przedstawienie projektu uchwały wraz z autopoprawką
- opinia RIO
- opinie Komisji stałych
- dyskusja
- podjęcie uchwały

10. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie ustalenia wynagrodzenia Starosty Wałbrzyskiego.

11. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie określenia trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej.

12. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie zmiany uchwały Nr XXIV/130/14 z dnia 25 września 2014 roku w sprawie określenia zadań powiatu, na które przeznaczone są środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2014 roku.

13. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie planów pracy stałych Komisji Rady Powiatu Wałbrzyskiego na I półrocze 2015 roku.

14. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie rocznego planu pracy Rady Powiatu Wałbrzyskiego.

15. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie ustalenia składu osobowego Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Wałbrzyskiego.

16. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie zmiany uchwały Nr II/9/14 Rady Powiatu Wałbrzyskiego z dnia 17 grudnia 2014 roku w sprawie ustalenia składu osobowego Komisji Oświaty, Polityki Społecznej i Promocji Powiatu.

17. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie zmiany uchwały Nr II/10/14 Rady Powiatu Wałbrzyskiego z dnia 17 grudnia 2014 roku w sprawie ustalenia składu osobowego Komisji Budżetu i Rozwoju Powiatu.

18. Interpelacje i zapytania radnych.

19. Wnioski i oświadczenia radnych.

20. Zamknięcie obrad Sesji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group