Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4994
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Czy osiem kamienic zostanie wyremontowanych?

Środa, 20 lipca 2011, 7:50
Aktualizacja: 7:55
Autor: PAW
REGION, Głuszyca: Czy osiem kamienic zostanie wyremontowanych?
Fot. Urząd Miasta w Głuszycy
Gmina Głuszyca ponownie będzie ubiegać się o dofinansowanie projektu, w ramach którego wyremontowanych ma zostać 8 miejskich kamienic.

Program rewitalizacji Głuszycy jest dla burmistrz Alicji Ogorzelec priorytetem. Wartość projektu, o którym mowa, to około 1 milion 300 tys. zł.

Remont ośmiu kamienic jest możliwy, bowiem pod koniec grudnia ubiegłego roku Rada Miasta Głuszycy podjęła uchwałę w sprawie zatwierdzenia Lokalnego Programu Rewitalizacji Głuszycy na lata 2010 – 2015. Zgodnie z tą uchwałą w pierwszej kolejności kapitalnemu remontowi powinny zostać podane budynki wielorodzinne przy ul. Grunwaldzkiej: 18, 20, 25 i 28 oraz przy ul. Leśnej: 4, 6, 8 i 10.

Dokumentacja dotycząca remontów tych budynków jest już gotowa. Niestety, aplikacja złożona przez Gminę Głuszyca została negatywnie oceniona, bowiem brakowało w niej uchwał wszystkich wspólnot mieszkaniowych. Wiceburmistrz Krzysztof Kotowicz podpisał w imieniu Gminy Głuszyca petycję kilkunastu dolnośląskich samorządów. Petycja ta została skierowana do marszałka Województwa Dolnośląskiego. Chodzi o ponowienie naboru na unijne dotacje na rewitalizację miast poniżej 10 tysięcy mieszkańców. Gdyby zapadła w tej sprawie decyzja o ponownym naborze, to Głuszyca na pewno w nim weźmie udział. Władze samorządowe tego miasta liczą, że wyżej wymienione budynki zostaną przywrócone do właściwego stanu technicznego i estetycznego najpóźniej w 2012 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group