Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 4018
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Czy pożyczka przez internet jest bezpieczna – jak sprawdzić?

Czwartek, 24 marca 2022, 6:32
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Czy pożyczka przez internet jest bezpieczna – jak sprawdzić?
Fot. użyczone
Pożyczanie pieniędzy powinno być przede wszystkim bezpieczne. Zanim złożysz wniosek, sprawdź, jak odróżnić bezpieczne szybkie pożyczki przez internet.

Sprawdź wiarygodność firmy

Strona internetowa oferująca szybkie pożyczki przez internet może wyglądać bardzo profesjonalnie, ale musisz się upewnić, że rzeczywiście należy do legalnie działającej firmy. Przed wysłaniem wniosku odnajdź na stronie zakładki O nas oraz Kontakt i zweryfikuj podane tam informacje. Sprawdź prawdziwość informacji w wyszukiwarkach CEIDG, REGON oraz KRS i jednocześnie zrób podstawowy research w internecie, i sprawdź, czy dana firma cieszy się dobrymi opiniami np. w porównywarce 7POŻYCZKI. Sprawdź też, czy firma znajduje się na liście instytucji pożyczkowych w rejestrze Komisji Nadzoru Finansowego – każdy legalnie działający pożyczkodawca musi mieć tam swój wpis.

Sprawdź bezpieczeństwo strony www

Niezwykle ważne jest też sprawdzenie, czy strona jest bezpieczna i można bez obawy podać na niej swoje dane osobowe. Zwróć uwagę na pasek adresu w górnej części monitora i upewnij się, że na stronie firmy oferującej szybkie pożyczki przez internet widzisz symbol zielonej zamkniętej kłódki potwierdzający zabezpieczenie serwisu certyfikatem SSL. Certyfikat ten stanowi zapewnienie, że połączenie między Twoim urządzeniem a serwerem firmy pożyczkowej jest szyfrowane i nikt nieuprawniony nie będzie miał dostępu do informacji, jakie wysyłasz.

Zapoznaj się z polityką prywatności strony

Przed wysyłaniem wniosków o szybkie pożyczki przez internet sprawdzaj politykę prywatności strony. Znajdziesz tam informacje o rodzaju zbieranych danych oraz sposobie ich przetwarzania, a także szczegóły dotyczące podmiotów, którym Twoje dane mogą być udostępniane. Na stronie z polityką prywatności powinny się znaleźć informacje o administratorze danych osobowych oraz inspektorze ochrony danych, jeśli taki został powołany, a także o celach przetwarzania danych osobowych i podstawie prawnej przetwarzania.

Przeczytaj warunki świadczenia usług

Konieczne jest zapoznanie się z warunkami świadczenia usług oraz wszystkimi zapisami umów o szybkie pożyczki przez internet. W poszczególnych firmach pozabankowych warunki świadczenia usług mogą się od siebie nieznacznie różnić, ale te różnice dla pożyczkobiorcy będą znaczące, szczególnie w kontekście finansowym. Co powinno zwrócić Twoją baczną uwagę? Przede wszystkim informacje o terminie spłaty pożyczki przez internet, o ewentualnych karach za nieterminową spłatę i o możliwości refinansowania pożyczki w przypadku braku możliwości jej terminowej wpłaty. Oczywiście musisz też mieć pewność co do ostatecznego kosztu pożyczki oraz metody jej spłaty, a te informacje również powinny się znaleźć w pliku z umową. Podczas czytania nie pomijaj żadnych podpunktów ani zapisów mniejszym drukiem, bo często to właśnie one zawierają najistotniejsze informacje.

Korzystaj z zabezpieczonego komputera

Podczas wysyłania wniosków o szybkie pożyczki przez internet korzystaj z własnego urządzenia z zainstalowanym oprogramowaniem antywirusowym. Nigdy nie wysyłaj wniosku o pożyczkę z komputera dostępnego w kafejce internetowej lub u znajomych, bo nie możesz mieć pewności, czy to urządzenie na pewno jest odpowiednio zabezpieczone i czy nie działa na nim szkodliwe oprogramowanie przechwytujące dane.

Korzystaj ze sprawdzonego łącza internetowego

Wnioski o szybkie pożyczki przez internet wysyłaj zawsze po połączeniu z własną szyfrowaną siecią internetową. Nie wysyłaj wniosków o pożyczki pozabankowe z publicznego Wi-Fi, do którego każdy ma dostęp lub z własnej niezabezpieczonej sieci, dlatego że istnieje wtedy prawdopodobieństwo przechwycenia Twoich danych osobowych, a to może się wiązać z nie tylko z natrętnymi telefonami czy mailami ze SPAM-em, ale nawet próbami oszustwa.

Weryfikuj numery kont bankowych

Szybkie pożyczki przez internet wymagają ostrożności nawet podczas weryfikacji danych czy spłaty zobowiązania. Przed wykonaniem przelewu weryfikacyjnego lub przelewu ze zwrotem pożyczki przez internet sprawdź poprawność numeru konta bankowego, które wyświetli się w wiadomości SMS potwierdzającej transakcję. Zweryfikuj też nazwę i kwotę przelewu, by uniknąć przekazania zbyt dużej sumy lub wysłania pieniędzy na inne konto.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group