Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 2436
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czy radni zlikwidują problemy komunikacyjne w Wałbrzychu

Piątek, 28 października 2011, 7:16
Aktualizacja: 7:17
Autor: Sven
Wałbrzych: Czy radni zlikwidują problemy komunikacyjne w Wałbrzychu
Fot. użyczone
W czwartek Rada Miasta przyjęła wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji. Ma ona dotyczyć problemów komunikacyjnych Wałbrzycha.

Wniosek w imieniu Stronnictwa Demokratycznego złożył Cezary Sokół. Sesja odbędzie się w piątek, 4 listopada, początek o godzinie 9:00.

Według działaczy Stronnictwa Demokratycznego MPK może dalej funkcjonować i zatrudniać ludzi wystarczy jedynie im pomóc uwierzyć we własne siły i dać do tego narzędzie. Proponują, aby przetarg na nowego operatora komunikacji miejskiej podzielić w następujący sposób:

1. Na każdą linię rozpisać osobny przetarg
2.Wycofać wniosek o upadłość likwidacyjną i złożyć wniosek o upadłość układową co pozwoli firmie normalnie działać
3.Pomóc pracownikom w założeniu małych firm i wydzierżawić im tabor
4.Przenieść sprzedaż biletów do MPK
5.Przenieść kontrole biletów w autobusach do prywatnych firm
( założonych przez pracowników MPK)

Poniżej wniosek o zwołanie sesji Rady Miasta wraz z uzasadnieniem.

Wałbrzych 26 października 2011r.
Radni Rady Miejskiej Wałbrzycha

Pani
Agnieszka Kołacz Leszczyńska
Przewodnicząca Rady Miejskiej

WNIOSEK

na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 roku /tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 z późniejszymi zmianami/ wnosimy o zwołanie w dniu 4 listopada 2011 o godz. 9.00 w Sali nr 26 Ratusza - Sesji Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie: informacji Prezydenta Miasta w sprawie sytuacji w MPK.
Uzasadnienie
W związku z likwidacją Spółki Miejskiej MPK i ogłoszeniem jej upadłości a także informacjami na temat złego zarządzania Spółką i fałszowania dokumentacji finansowej przez Zarząd o czym poinformował Pan Prezydent Roman Szełemej w wywiadzie w TV DAMI z dnia 25 października 2011 roku zasadnym jest przychylenie się do Wniosku Stronnictwa Demokratycznego o zwołanie sesji tematycznej na której Pan Prezydent Roman Szełemej i Pan Andrzej Kosiór pełniący obowiązki Prezesa Spółki przed ogłoszeniem upadłości przedstawią dokumenty, które uprawniają do takich stwierdzeń jak i złożenia wniosku o upadłość Spółki MPK. Mieszkańcy Wałbrzycha, pracownicy Spółki oraz Radni Rady Miejskiej mają prawo do rzetelnego przedstawienia okoliczności, które zmusiły Zarząd Spółki MPK do złożenia wniosku o upadłość.
Porządek Obrad Sesji:

1.Otwarcie obrad
2.Wnioski do porządku obrad
3.Informacja Prezydenta Miasta w sprawie sytuacji MPK i przedłożenia Radzie Miasta posiadanej dokumentacji uprawniającej do twierdzenia, że Zarząd Spółki MPK fałszował dokumenty w celu ukrycia rzeczywistej sytuacji finansowej i majątkowej Spółki to jest Audyty z ostatnich dwóch lat, bilanse Spółki za ten sam okres. Przedstawienie wniosku o upadłość MPK, który złożył pan Andrzej Kosiór do Sądu.
Ponad to prosimy o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

4.Dlaczego doszło do upadłości MPK skoro zarówno Pan Prezydent, wtedy jeszcze pełniący obowiązki Prezydenta Miasta jak i p.o. prezes MPK pan Andrzej Kosiór zapewniali o płynności finansowej jak i o niewielkim zadłużeniu, nie przekraczającym czterech milionów złotych jeszcze w lipcu br.?

5. Dyskusja

6.Jakiego rodzaju zadłużenie pojawiło się między czerwcem, a wrześniem, kiedy ogłoszono upadłość Spółki gdzie Rada Nadzorcza MPK zatwierdzała półroczne sprawozdanie finansowe w którym nie wykazano zadłużenia mogącego skutkować upadłością, prosimy o wskazanie szczegółowe zarówno bilansu złożonego we wniosku o upadłość, jak i wskazanie wierzycieli z którymi Spółka nie mogła dojść do porozumienia względem spłaty zadłużenia MPK?

7. Dyskusja

8.Czy p.o. Prezesa MPK Andrzej Kosiór zażądał od Gminy Wałbrzych rozliczenia umowy z dnia 28 grudnia 2010 roku? Jeśli nie to dlaczego?

9. Dyskusja

10.Informacja Rady Nadzorczej MPK Spółki z o.o. z wypełnianych obowiązków w ciągu ostatnich dwóch lat.

11. Dyskusja

12.Wnioski
13.Oświadczenia
14.Interpelacje
15.Zakończenie Obrad

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group