• Piątek, 20 września 2019
  • Godz. 7:18
  • Imieniny: Eustachego, Euzebii, Filipiny
  • Czytających: 2026
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Czy ubezpieczenia społeczne są potrzebne?

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 7 czerwca 2019, 8:38
Aktualizacja: 8:48
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Pytanie które pojawiło się w tytule, a także odpowiedź na nie można było uzyskać wczoraj, podczas konferencji edukacyjnej ,,Ubezpieczenia społeczne. Lekcja historii. Potrzeba przyszłości”, zorganizowanej przez wałbrzyski Oddział ZUS i Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

Jak podkreślali organizatorzy Stara Kopalnia jako miejsce konferencji została wybrana nieprzypadkowo, ponieważ pracujący tu górnicy, których historia została przedstawiona, już na początku XX wieku byli objęci różnymi formami zabezpieczenia społecznego. Mówił o tym Mateusz Mykytyszyn - Prezes Fundacji Księżnej Daisy podczas prelekcji: "Pierwsze formy zabezpieczenia społecznego na ziemi wałbrzyskiej". Organizatorzy natomiast kładli nacisk na fakt, że w obecnych czasach przekazywanie wiedzy ubezpieczeniowej młodemu pokoleniu jest niezbędne dla jego przyszłości i świadomego funkcjonowania w społeczeństwie.

W ramach konferencji w części wykładowej omówiona została sytuacja demograficzna jako wyzwanie dla systemu ubezpieczeń społecznych, świadomość ubezpieczeniowa młodego pokolenia, a także sposoby i możliwości kształcenia wiedzy ubezpieczeniowej młodego pokolenia. Następnie odbył się panel dyskusyjny, w którym udział wzięli: nauczyciel realizujący projekt ,,Lekcje z ZUS”, przedstawiciel PWSZ, uczeń, finalista olimpiady ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Podsumowanie konferencji stanowiło jasne stwierdzenie, że ubezpieczenia społeczne są potrzebne, a nawet niezbędne.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
80%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~D... 7-06-2019 12:06
ZUS zrobił konferencję, z której wynikło w konkluzji, że ZUS jest potrzebny... A niby co innego mogło z tego wyjść? Że ZUS to patologiczna struktura postkomunistyczna, marnotrawiąca góry szmalu, konstrukcyjnie skazana na ciągły deficyt - czyli po prostu finansowa piramida, tyle tylko, że nie mogąca upaść, bo działająca z gwarancjami Skarbu Państwa? Jest oczywistością, że ubezpieczenia społeczne obowiązkowe, ale prywatne, są najlepszą znaną obecnie formą zabezpieczenia społecznego, zdrowotnego oraz emerytalnego, ale nikt ich na poważnie u nas nie traktuje i nie wprowadzi, bo oznaczałoby to utratę państwowej (czyli politycznej) kontroli nad gigantycznymi pieniędzmi, które wówczas przynosiłyby realne profity ubezpieczonym, a nie króliczkowi i jego znajomym.
~Jan z Gór 7-06-2019 15:18
Brak odpowiedzi na pytanie: Gdzie mogę znaleźć umowę podpisaną z ZUSem?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group