Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3163
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czy ubezpieczenia społeczne są potrzebne?

Piątek, 7 czerwca 2019, 8:38
Aktualizacja: 8:48
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Czy ubezpieczenia społeczne są potrzebne?
Fot. Robert Bajek
Pytanie które pojawiło się w tytule, a także odpowiedź na nie można było uzyskać wczoraj, podczas konferencji edukacyjnej ,,Ubezpieczenia społeczne. Lekcja historii. Potrzeba przyszłości”, zorganizowanej przez wałbrzyski Oddział ZUS i Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

Jak podkreślali organizatorzy Stara Kopalnia jako miejsce konferencji została wybrana nieprzypadkowo, ponieważ pracujący tu górnicy, których historia została przedstawiona, już na początku XX wieku byli objęci różnymi formami zabezpieczenia społecznego. Mówił o tym Mateusz Mykytyszyn - Prezes Fundacji Księżnej Daisy podczas prelekcji: "Pierwsze formy zabezpieczenia społecznego na ziemi wałbrzyskiej". Organizatorzy natomiast kładli nacisk na fakt, że w obecnych czasach przekazywanie wiedzy ubezpieczeniowej młodemu pokoleniu jest niezbędne dla jego przyszłości i świadomego funkcjonowania w społeczeństwie.

W ramach konferencji w części wykładowej omówiona została sytuacja demograficzna jako wyzwanie dla systemu ubezpieczeń społecznych, świadomość ubezpieczeniowa młodego pokolenia, a także sposoby i możliwości kształcenia wiedzy ubezpieczeniowej młodego pokolenia. Następnie odbył się panel dyskusyjny, w którym udział wzięli: nauczyciel realizujący projekt ,,Lekcje z ZUS”, przedstawiciel PWSZ, uczeń, finalista olimpiady ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Podsumowanie konferencji stanowiło jasne stwierdzenie, że ubezpieczenia społeczne są potrzebne, a nawet niezbędne.

Twoja reakcja na artykuł?

2
25%
Cieszy
1
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
4
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group