Piątek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 2803
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czy ulica Świdnicka przejdzie gruntowny remont?

Środa, 27 kwietnia 2011, 10:56
Aktualizacja: 10:56
Autor: PAW
Wałbrzych: Czy ulica Świdnicka przejdzie gruntowny remont?
Katarzyna Mrzygłocka
Fot. red
W sprawę remontu nawierzchni przy ulicy Świdnickiej, która znajduje się w makabrycznym stanie, zaangażowała się nawet posłanka Katarzyna Mrzygłocka.

Posłanka zorganizowała kolejne spotkanie, w którym uczestniczyli m.in. zarządcy dróg.
- Ustaliliśmy już pewne konkrety i wszystko wskazuje na to, że prace rozpoczną się jeszcze w tym roku - mówi posłanka.

W przypadku ulicy Świdnickiej nie chodzi jednak tylko o wymianę dziurawej nawierzchni. Ma zostać tu przeprowadzony gruntowny remont, który obejmie swoim zasięgiem m.in. wymianę instalacji, które znajdują się pod ziemią. Dlatego wstępnie inwestycja została podzielona na trzy etapy.
- Jeszcze w tym roku na skrzyżowaniu ul. Świdnickiej ma zostać zamontowana sygnalizacja świetlna. Zabiegałam o to od ubiegłego roku u Marszałka Województwa Dolnośląskiego i z informacji przekazanych przez Zarząd Dróg i Kolei wynika, że ta inwestycja ma zostać zrealizowana. Także w tym roku chcemy rozpocząć remont odcinka od skrzyżowania do pierwszych zabudowań. W tych miejscach nie ma instalacji wodociągowej i gazowej, więc w tym przypadku dużo będzie zależało od Gminy Wałbrzych, która powinna wygospodarować pieniądze na wymianę oświetlenia. W spotkani uczestniczyli zarówno wiceprezydent Dariusz Lenda i dyrektor Andrzej Piękny z Zarządu Dróg i Komunikacji, dlatego mam nadzieję, że cały zamysł się powiedzie - mówi posłanka.

Ostatni etap (do skrzyżowania z ul. Niepodległości) zostanie wykonany w przyszłym roku po tym, jak swoje instalacje zmodernizuje zakład gazowniczy i wodociągi.

Posłanka Mrzygłocka chce pójść za ciosem i już podjęła rozmowy z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei w sprawie remontu ulicy Strzegomskiej.
- Następna powinna być ul. Strzegomska. Jest szansa, że prace mogą rozpocząć się w przyszłym roku – tłumaczy Mrzygłocka.

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group