Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4403
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Czym wyróżnia się profesjonalny windykator? Sprawdź jak go wybrać

Wtorek, 20 września 2022, 6:31
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Czym wyróżnia się profesjonalny windykator? Sprawdź jak go wybrać
Fot. użyczone
Odzyskiwanie zaległych należności to nie lada wyzwanie dla każdego wierzyciela. Samodzielne dochodzenie należności może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta! Konieczna jest dokładna znajomość przepisów prawnych oraz sposób w jaki można przeprowadzić windykację. Warto tutaj zdecydować się pomoc profesjonalisty. Jak wybrać odpowiedniego? Jakie cechy powinny wyróżniać dobrego windykatora? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

Windykator to Twój główny sprzymierzeniec przy dochodzeniu zaległych należności

Dlaczego windykacje nie należą do najłatwiejszych? Musisz wiedzieć, że nie tylko zawiłość przepisów jest tutaj problemem. Trudne okazuje się przede wszystkim dotarcie do dłużnika. W większości przypadków na wszelkie możliwe sposoby próbują oni uciec od odpowiedzialności ignorując pojawiające się przypomnienia o zapłacie. Przy odzyskiwaniu należności przeprowadzane są dwa rodzaje windykacji: polubowna oraz sądowa. Pierwsze kroki należy oczywiście rozpocząć od polubownego dojścia do porozumienia z dłużnikiem. Tutaj właśnie ujawniają się pierwsze cechy jakie powinien posiadać dobry windykator. Przede wszystkim liczy się umiejętność opanowania całej sytuacji. Zdarzają się dłużnicy, którzy na jakiekolwiek próby dojścia do kompromisu podchodzą bardzo agresywnie. Dobry windykator powinien umieć przywrócić dobry bieg prowadzonym negocjacjom. Windykator podczas windykacji polubownej pełni funkcję mediatora. Dzięki przysłuchiwaniu się rozmowie potrafi on zaproponować korzystne rozwiązanie problemu z uwzględnieniem wymagań prawnych.

Postępowanie sądowe z dobrym windykatorem zakończy się szybciej niż myślisz

A co jeśli windykacja polubowna nie przynosi oczekiwanych rezultatów? W takich sytuacjach rozpoczyna się windykacja sądowa. Tutaj wybrany windykator powinien przede wszystkim wyróżniać się dokładną znajomością obowiązujących przepisów prawnych oraz wprowadzanych nowelizacji. Stanowi on nieocenioną pomoc zarówno przy ustalaniu strategii działania jak i kompletowaniu materiałów dowodowych. Doświadczony windykator ma doskonale rozwinięte zarówno umiejętności miękkie jak i twarde. Z dobrym adwokatem, a zarazem windykatorem zwiększasz swoją szanse na zakończenie całego postępowania z sukcesem. Na stronie www.aif.com.pl/windykacja/ znajdziesz wszystkie dostępne rodzaje windykacji prowadzone przez AIF Kancelarię. Dodatkowo masz tutaj możliwość skorzystania z bezpłatnej konsultacji! Podczas przeprowadzonej rozmowy przedstaw swoja sytuację z zalegającym dłużnikiem, a profesjonaliści zaproponują najdogodniejsze dla Ciebie rozwiązanie. Nie decyduj się na samodzielne dochodzenie należności ryzykując przedawnieniem. Dobry windykator jest Ci tutaj niezbędny!

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group