Organizatorem konkursu jest: Urząd Miejski w Wałbrzychu, Centrum Kultury i Sztuki Stara Kopalnia oraz Centrum Robotyki, Programowania i Nowych Technologii KidsTech. Celem konkursu jest m.in. kreowanie postaw proekologicznych. OSK SM Podzamcze zorganizował dla uczniów PSP z Oddziałami Integracyjnymi warsztaty recyklingowe, które prowadził Prezes Fundacji Na Rzecz Odzysku Aluminiowych Opakowań RECAL Jacek Wodzisławski. Celem zajęć było wyrabianie u dzieci nawyku segregacji odpadów, pokazanie korzyści płynących z odzysku surowców wtórnych, wskazanie możliwych zastosowań odzyskanych opakowań aluminiowych, które dzięki swoim ekologicznym właściwościom mogą być w nieskończoność poddawane recyklingowi. Pokazane zostały przykłady przedmiotów wykonanych z odzyskanych opakowań aluminiowych. W ramach działań zorganizowano happening, zakończony sprzątaniem terenu wokół kółka rowerowego. Podczas happeningu przechodniom rozdawano ulotki dotyczące zasad segregowania odpadów oraz akcji „Stop plastik”. Ulotki również zostały wyeksponowane w gablotkach na klatkach schodowych w nieruchomościach SM Podzamcze.
Czyste miasto [FOTO]
Audio
Czytaj na głos
Ośrodek Społeczno–Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” włączył się jako partner Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 im. Komisji Edukacji Narodowej do konkursu „Czysty Wałbrzych”.
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.