Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 4246
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Czysto na Chełmcu

Niedziela, 5 lipca 2020, 6:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lipca 2020, 8:18
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Czysto na Chełmcu
Fot. użyczone
Janowiccy Poszukiwacze Optymizmu znaleźli go tym razem na górze Chełmiec. Razem z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim przeżyli wspaniałą przygodę, biorąc udział w akcji „Śmieci skrzydeł nie mają".

3 lipca ekolog Dominik Dobrowolski wybrał się z dziećmi ze świetlicy wiejskiej „Rudawy" w Janowicach Wielkich, czyli z Janowickimi Poszukiwaczami Optymizmu na szczyt Chełmca. Na wieży widokowej i ruinach zamku przymocowali tabliczki z orłem przednim i hasłem ogólnopolskiej akcji „Śmieci skrzydeł nie mają".
– Wcześniej orlice i orły z Janowic Wielkich wyczyściły całe Janowice z elektrośmieci. Dzieci zebrały w ciągu kilku dni ponad 3 tony starego i zużytego sprzętu, który trafi do recyklingu! – opowiada Dominik Dobrowolski.

Zbocza górskie były strome, ale nawet kilkuletnie dzieci z pomocą rodziców świetnie sobie z nimi poradziły.
– Orły i orlice po przejściu ponad 23 km spałaszowały, aż im się uszy, tzn. pióra trzęsły 25 duuuużych pizz. Jednym słowem: ekologia wzmacnia apetyt! – dodaje ze śmiechem ekolog.

Cała akcja odbyła się dzięki zaangażowaniu pracującej w świetlicy „Rudawy" Krystyny Pisarskiej, mieszkańców Janowic Wielkich i 30 wspaniałych dzieci, czyli Janowickich Poszukiwaczy Optymizmu: https://www.facebook.com/poszukiwacze.optymizmu.

Akcje „Śmieci skrzydeł nie mają" są organizowane wspólnie z Koalicją Recykling Górom, w skład której wchodzą liczne organizacje, firmy, osoby prywatne, górskie schroniska. Bardzo dziękujemy Fundacji PlasticsEurope Polska, organizacji odzysku Asekol PL oraz zakładowi przetwarzania Enviropol PL za pomoc w tegorocznych edycji akcji! A byliśmy już, tylko w tym roku, na: Jagodnej w Górach Bystrzyckich, w Domu Śląskim, Odrodzeniu, Szrenicy, Kamieńczyku – w Karkonoszach, pod Śnieżnikiem, w Jaskini Niedźwiedziej i Bielicach, czyli w Masywie Śnieżnika i Górach Bialskich.

Więcej inf. o akcji Recykling Górom i wszystkie lokalizacje orłów przednich znajdą Państwo na stronie: https://www.facebook.com/recyklinggorom/

Twoja reakcja na artykuł?

11
61%
Cieszy
3
17%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group