Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3728
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Czytali wysoko

Poniedziałek, 7 września 2020, 8:36
Aktualizacja: Wtorek, 8 września 2020, 13:28
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Czytali wysoko
Fot. organizatorzy
W minioną sobotę na górę Trójgarb (778 m n.p.m.) turystów przyciągała nie tylko wieża widokowa ale również... „Balladyna”.

„Balladyna na szczycie” to pomysł Biblioteki+Centrum Kultury w Czarnym Borze na tegoroczną edycję Narodowego Czytania - akcji promującej klasykę polskiej literatury, której już od 2012 r. patronuje para prezydencka.
W minionych edycjach miłośnicy literatury w całej Polsce czytali wspólnie m.in. fragmenty "Trylogii" i "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza, "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, fragmenty "Lalki" Bolesława Prusa. W roku 2020 wybór padł na „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

Na mapie Narodowego Czytania jak co roku nie zabrakło Gminy Czarny Bór. Wydarzenie zorganizowano jednak nie w bibliotece, a na górze Trójgarb.

Na szczycie, na turystów i miłośników literatury czekały malinowe przysmaki oraz cytaty z „Balladyny”. Czytali zarówno organizatorzy, jak również sami turyści (odczytanie fragmentu lektury było bowiem „biletem wstępu” na wieżę widokową). Dla najmłodszych zdobywców Trójgarbu przygotowano pełne quizów i zagadek podchody dotyczące oczywiście „Balladyny". Kto nie był, niech żałuje, bo można zaryzykować stwierdzenie, że było to najwyżej zlokalizowane Narodowe Czytanie w naszym regionie.

Organizatorzy - Gmina Czarny Bór, Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze - już dziś zapraszają na przyszłoroczne Narodowe Czytanie, podczas którego wybrzmi „Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group