Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 4419
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Dachowanie na Sikorskiego

Wtorek, 2 listopada 2021, 8:39
Aktualizacja: 12:02
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Dachowanie na Sikorskiego
Fot. KMP Wałbrzych
Ogólnopolska akcja pod kryptonimem „Znicz 2021” rozpoczęła się w miniony piątek i trwała do dzisiaj do godzin porannych, kiedy to ostatni podróżujący wrócili z długiego weekendu do miejsc zamieszkania. W okolicach wałbrzyskich cmentarzy oraz nekropolii w powiecie wałbrzyskim policjanci ze względu na większy natłok pojazdów co jakiś czas kierowali ruchem. W związku z obchodami Wszystkich Świętych na naszym terenie nie odnotowano na szczęście poważniejszych zdarzeń kryminalnych związanych bezpośrednio z tym dniem.

I tak w piątek od godzin porannych na ul. II Armii w Wałbrzychu funkcjonariusze „drogówki” przeprowadzili akcję „Trzeźwość”. Przebadanych zostało blisko 500 kierujących, Jeden z nich przed godziną 8:00 poruszał się samochodem dostawczym w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że 35-letni wałbrzyszanin miał 0,94 promila alkoholu w organizmie, dlatego utracił on uprawnienia do kierowania pojazdami.

Tego samego dnia po godzinie 15:00 wracający ze służby funkcjonariusz prewencji wałbrzyskiej komendy zauważył na ul. Sikorskiego w Wałbrzychu wywrócony na dach samochód osobowy i oddalających się z miejsca zdarzenia dwóch mężczyzn. W wyniku pościgu policjant w rejonie ul. Południowej i Moniuszki zatrzymał uciekinierów i przekazał będącym w służbie funkcjonariuszom drugiego komisariatu. Okazało się, że 35-letni kierujący pojazdem był kompletnie pijany. Miał 1,18 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Przed godziną 16:30 natomiast w ręce policjantów prewencji pierwszego komisariatu wpadł na ul. Fortecznej w Wałbrzychu 40-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego. On to natomiast poruszał się samochodem osobowym mając decyzją Starosty Powiatu Wrocławskiego cofnięte uprawnienia do prowadzenie pojazdów.

W piątkowy wieczór dzielnicowi pierwszego komisariatu bezpośrednio po uzyskanej informacji zatrzymali jeszcze 57-letniego mieszkańca naszego miasta, który poruszał się ul. Łączyńskiego w Szczawie-Zdroju pojazdem w stanie nietrzeźwości. W jego przypadku badanie wykazało 1,81 promila alkoholu w organizmie. Samochód osobowy mężczyzny trafił na parking strzeżony, a on sam utracił w trakcie czynności prawo jazdy.

Sobota to kolejni trzej pijani kierowcy. W nocy – około godziny 2:00 – w Starych Bogaczowicach w ręce policjantów prewencji pierwszego komisariatu wpadł 49-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego. Mężczyzna poruszający się samochodem osobowym wydmuchał 0,87 promila alkoholu. W ten sposób również utracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Po godzinie 14:00 policjanci z Głuszycy otrzymali natomiast informację, że w Głuszycy Górnej kompletnie pijany starszy mężczyzna cofając na parkingu uderzył kierowanym przez siebie samochodem osobowym w blaszany garaż. Mundurowi zatrzymali podejrzanego kilkaset metrów dalej w pobliżu miejsca zamieszkania. W jego przypadku wynik badania to 2,11 promila alkoholu w organizmie. Policjanci również w tym przypadku odebrali mężczyźnie prawo jazdy.

Minęły trzy godziny, a policjant pionu kryminalnego drugiego komisariatu - wraz z funkcjonariuszem ruchu drogowego - zatrzymał do kontroli drogowej na ul. Średniej w Wałbrzychu 44-letniego wałbrzyszanina. Mieszkaniec naszego miasta wydmuchał 0,91 promila alkoholu, tracąc w ten sposób uprawnienia do kierowania pojazdami.

W niedzielną noc w ręce mundurowych wpadł kompletnie pijany 42-latek. Wałbrzyszanin, który około 0.30 kierował samochodem osobowym na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu, miał 2,31 promila alkoholu w organizmie. Jego samochód trafił na parking strzeżony, a on sam utracił prawo jazdy.

Tego samego po godzinie 23:30 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 51-letnią mieszkankę Wałbrzycha. Kobieta poruszająca się samochodem osobowym na u. Andersa w Wałbrzychu wydmuchała 2,12 promila alkoholu. Pojazd trafił na parking strzeżony, a wałbrzyszance mundurowi odebrali prawo jazdy.

To jednak nie był koniec działań wałbrzyskich policjantów. W Dzień Wszystkich Świętych około godziny 7:30 funkcjonariusze „drogówki” sprawdzili stan trzeźwości 61-letniego mieszkańca naszego miasta. Mężczyzna nieznacznie przekroczył dopuszczalną normę alkoholu w organizmie i również pożegnał się z prawem jazdy.

W tym samym czasie policjanci z Głuszycy skontrolowali na ul. Sienkiewicza w tej miejscowości 45-letniego rowerzystę. Okazało się, że mężczyzna miał do sierpnia 2022 roku zakaz kierowania jednośladami.

Twoja reakcja na artykuł?

5
5%
Cieszy
5
5%
Hahaha
1
1%
Nudzi
4
4%
Smuci
14
15%
Złości
62
68%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group