Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4665
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Dalsza modernizacja Komisariatu Policji II w Wałbrzychu

Czwartek, 6 czerwca 2013, 12:21
Aktualizacja: 23:03
Autor: opr.red.
Wrocław: Dalsza modernizacja Komisariatu Policji II w Wałbrzychu
Fot. użyczone
Wczoraj Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Wojciech Ołodyński i Prezydent Roman Szełemej podpisali kolejną umowę na mocy której, gmina Wałbrzych przekazuje kolejne 400 tys zł. na dalsze prace modernizacyjne Komisariatu Policji II w Wałbrzychu.

15 listopada 2011 roku w wałbrzyskim Ratuszu Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu insp. Ryszard Błażnik wspólnie z Prezydentem miasta Romanem Szełemejem i Burmistrzem Szczawna Zdroju Tadeuszem Wlaźlakiem podpisał „Porozumienie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Wałbrzycha i Szczawna – Zdroju”. Intencją porozumienia było podjęcie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Wałbrzycha i Szczawna – Zdroju poprzez realizację koncepcji zmian struktury organizacyjno – funkcjonalnej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Omówiono wstępne założenia lokalizacji i budowy nowego Komisariatu Policji, którym swoim zasięgiem działania obejmował będzie Szczawno - Zdrój oraz północne dzielnice Wałbrzycha.

Zgodnie z deklaracją Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej, w lipcu 2012 roku przekazał na remont i modernizację obiektu Komisariatu Policji II w Wałbrzychu przy ul. Psie Pole 7 kwotę 400 tys. zł. Prezydent podkreślił, że nie jest to jednorazowe wsparcie finansowe. Swej pomocy będzie udzielać cyklicznie, by przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w mieście.

Wczoraj Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Wojciech Ołodyński i Prezydent Roman Szełemej podpisali kolejną umowę na mocy której, gmina Wałbrzych przekazuje kolejne 400 tys zł. na dalsze prace modernizacyjne. Również Komenda Główna Policji w ramach programu standaryzacji policji przekaże fundusze na poprawę stanu technicznego obiektów policyjnych, co zapewni wysoką jakość warunków obsługi obywateli. Przede wszystkim wałbrzyska Policja skoncentruje się na usuwaniu i zapobieganiu powstawania barier w dostępie mieszkańców do jednostek policji.

Z pozyskanych środków planowane jest stworzenie w Komisariacie II Policji punktu recepcyjnego oraz poczekalni dla petentów. Pomyślano również o osobach niepełnosprawnych. Specjalnie dla ich potrzeb zamontowana zostanie winda. Wszystkie prowadzone prace mają na celu polepszenie warunków obsługi obywateli, a także podniesienie standardu pracy policjantów i pracowników cywilnych.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group