Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 5641
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Data Analyst od podstaw, czyli analiza danych z kursami online w GoIT

Piątek, 1 grudnia 2023, 6:38
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Data Analyst od podstaw, czyli analiza danych z kursami online w GoIT
Fot. użyczone
Marzysz o karierze analityka danych, ale brakuje Ci doświadczenia i zastanawiasz się, od czego zacząć? Kurs Data Analyst dla początkujących w GoIT to kluczowy krok na drodze do osiągnięcia tego celu. Analiza, statystyka, wizualizacja – to tylko niektóre zagadnienia znajdujące się w programie szkolenia.

Zawód analityka danych to obecnie jedno z najszybciej rozwijających się stanowisk w branży IT. W portalach ogłoszeniowych można znaleźć setki ofert pracy dla takich specjalistów. Oczywiście najbardziej poszukiwani są eksperci ze stażem seniorskim, ale każdy z nich kiedyś przecież też zaczynał. Jak przyspieszyć własny rozwój i zdobyć kwalifikacje umożliwiające znalezienie pracy jako Data Analyst?

Data Analyst dla początkujących, czyli od nowicjusza do specjalisty z kursami GoIT

Czego tak naprawdę świat IT oczekuje od analityków danych? Przede wszystkim poszukiwani są specjaliści, którzy sami potrafią się odnaleźć w gąszczu zapytań i odpowiedzi przekształcając zbiory danych w kluczowe decyzje biznesowe. Dlatego, jeśli zastanawiasz się nad karierą, która zapewni stabilność zatrudnienia oraz atrakcyjne wynagrodzenie, kurs Analityk Danych w GoIT jest godnym uwagi wyborem.

To nie tylko szansa na zdobycie nowych umiejętności, ale również wejście na ścieżkę kariery, która kwitnie w erze wszechobecnej informacji. Podczas takiego szkolenia odkryjesz tajniki analizy danych, zyskując konkurencyjne kompetencje, które otworzą przed Tobą drzwi do fascynującego świata, zapewniając stabilne miejsce w dynamicznym rynku pracy.

Data Analysis: Mocny trend na rynku pracy

Analiza danych to obecnie jedna z najbardziej poszukiwanych i pożądanych umiejętności na rynku zatrudnienia. Dynamika rozwoju nowoczesnych technologii oraz wzrost ilości dostępnych danych sprawia, że umiejętność gromadzenia, przyswajania i interpretacji tych informacji jest coraz bardziej wartościowa. Firmy aktywnie szukają specjalistów z takimi umiejętnościami, ponieważ pozwalają one podejmować lepsze i bardziej uzasadnione decyzje biznesowe.

Analiza danych to kompleksowe zadanie, które obejmuje zbieranie, oczyszczanie, przetwarzanie, interpretację i prezentację danych w formie czytelnych raportów i wizualizacji. Dzięki umiejętnościom z tego obszaru firmy mogą lepiej zrozumieć swoich klientów, zidentyfikować trendy lub problemy, zoptymalizować swoje procesy biznesowe oraz prognozować przyszłe tendencje. To kluczowy element skutecznego prowadzenia biznesu!

Specjaliści Data Analyst cieszą się obecnie dużym popytem na rynku pracy, co przekłada się na atrakcyjne oferty zatrudnienia oraz możliwość rozwoju zawodowego. Niezależnie od branży, umiejętność analitycznego myślenia i pracy z danymi jest coraz bardziej ceniona i poszukiwana, co sprawia, że kariera z tym związana jest obecnie jednym z najbardziej obiecujących kierunków zawodowych.

Czy mogę zostać analitykiem danych? Od czego zacząć?

Jeśli chcesz zacząć swoją karierę jako analityk danych, istnieje wiele ścieżek, którymi możesz podążać, ale najważniejsze to:

Po pierwsze, odpowiednia wiedza i umiejętności. Możesz zacząć od nauki podstaw programowania i statystyki, które są kluczowymi umiejętnościami w tej dziedzinie. Istnieje wiele kursów, szkoleń i programów, które mogą pomóc Ci w zdobyciu niezbędnej wiedzy. To jednak nie jest zawód programisty.

Przyjdzie też czas na poznanie narzędzi analitycznych, SQL, baz danych, języków programowania Python czy R, narzędzi do wizualizacji danych, takich jak Tableau czy Power BI. I najlepiej razem z przyswajaniem teorii od razu zacząć też od praktyki. Staraj się angażować w projekty, które pozwolą Ci wykorzystać swoje umiejętności. Nie trać też z oczu celu i dąż do zdobycia odpowiednich certyfikatów branżowych, które będą potwierdzeniem Twojej wiedzy i umiejętności. Zaprzyjaźnij się z Excelem, to od lat jedno z najpopularniejszych narzędzi, które na pewno Ci się przyda.

Nie musisz być najlepszy, po prostu patrz i słuchaj. Staraj się też być aktywnym w społeczności analityków danych: czytaj publikacje, bierz udział w konferencjach, bądź na bieżąco z trendami i nowinkami w branży. Warto też uczestniczyć w bezpłatnych webinarach czy maratonach GoIT.

Pamiętaj, że droga do zostania analitykiem danych może być wyboista, ale z determinacją i pracą nad sobą osiągniesz cel. Ważne jest też posiadanie pasji i chęci ciągłego rozwoju. Pamiętaj, że każdy analityk danych kiedyś zaczynał od zera, ale dzięki swojej determinacji i poświęceniu osiągnął sukces. Nie trać wiary w siebie i swoje umiejętności, bo nie ma rzeczy niemożliwych dla tych, którzy naprawdę czegoś chcą. Zwłaszcza w świecie IT.

Data Analyst dla początkujących w IT: Kurs online w GoIT

Kurs online w GoIT został stworzony z myślą o tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w tej dziedzinie. Przemyślany program nauczania zapewnia kompleksową wiedzę z zakresu analizy danych, dzięki czemu będziesz gotowy do podjęcia nowych i odważnych wyzwań zawodowych. Szkolenie składa się z modułów opartych na rozwiązywaniu praktycznych zadań i problemów. To najcenniejsze umiejętności potrzebne do pracy jako Data Analyst. Wśród nich jest na przykład umiejętne korzystanie z narzędzi.

Narzędzia, z których korzysta w pracy Analityk Danych:

SQL Server,
Microsoft Excel,
Python,
Power BI
Tableau
Excel
Google Data Studio
Google Analytics

To oczywiście nie wszystkie, ale z pewnością stanowią one filary pracy na tym stanowisku. Wielu z tych narzędzi uczą się także studenci na kursach online w GoIT, którzy wykorzystują je w praktyce do realizowania projektów.

Stacjonarnie, czy online - jak się uczyć analizy danych?

To pytanie nurtuje wiele osób, które chcą zdobyć nowe umiejętności z zakresu analizy danych.

Nauka stacjonarna - daje możliwość bezpośredniego kontaktu z wykładowcami i innymi studentami, co sprzyja nawiązywaniu relacji i wymianie doświadczeń, ale to też konieczność dojazdów i większej dyspozycyjności.
Nauka online - również ma wiele zalet: elastyczny harmonogram, możliwość nauki z dowolnego miejsca na świecie oraz dostęp do materiałów dydaktycznych przez całą dobę.

W obu przypadkach kluczem do sukcesu jest jednak zaangażowanie i systematyczność. Bez względu na wybraną formę nauki, ważne jest, aby być skoncentrowanym i zdeterminowanym.

Podsumowanie:

Analiza danych to obszar, który ciągle się rozwija i wymaga od pracowników elastyczności i umiejętności szybkiego przyswajania nowych informacji. Dlatego warto inwestować w naukę i rozwijać swoje umiejętności, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i technologiami. Niezależnie od tego, czy wybierzesz naukę stacjonarną czy na kursie online, pamiętaj, że kluczową rolę odgrywa praktyka.

Ćwiczenie umiejętności na przykładowych danych oraz rozwiązywanie autentycznych problemów pozwoli lepiej zrozumieć i opanować te techniki. Wykorzystaj każdą dostępną okazję do poszerzania swojej wiedzy. Bądź otwarty na nowe wyzwania i nieustannie dąż do doskonalenia swoich umiejętności. Analiza danych to obszar pracy, który oferuje wiele możliwości rozwoju i kariery. Dlatego nie bój się eksperymentować z różnymi metodami i szukać dla siebie optymalnego sposobu zdobywania nowych kompetencji. Pamiętaj, że ciągłe doskonalenie swoich umiejętności to klucz do sukcesu. W świecie tak gigantycznej ilości danych jeszcze długo nie zabraknie zajęcia dla takich specjalistów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group