Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 4026
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Wrocław: „Dawka Energii” na Europejskim Kongresie Kultury

Środa, 21 września 2011, 8:06
Aktualizacja: 8:08
Autor: Sven
Wałbrzych/Wrocław: „Dawka Energii” na Europejskim Kongresie Kultury
Fot. Sven
Pokazywać zwykłym ludziom taniec współczesny, pozwalać na kreatywną współpracę, otwierać się na nowości i wymieniać się pomysłami. To przesłanie zespół realizował ostatnio na Europejskim Kongresie Kultury we Wrocławiu.

Spektakl „Nogi” jest najnowszą propozycja Teatru Tańca „Dawka Energii”. Prezentowany był już nie tylko w Wałbrzychu i Londynie, ale także na scenie Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu, w ramach Europejskiego Kongresu Kultury.

Udział zespołu w EKK był możliwy dzięki wygraniu przez Stowarzyszenie „Radość życia” konkursu rozpisanego przez Narodowy Instytut Audiowizualny w Warszawie pod nazwą „ Sztuka dla zmiany społecznej”. – Do konkursu zgłoszono osiemset projektów. Granty otrzymało tylko kilka, a nasz został uznany za ten, który dokładnie przystaje do idei konkursu – mówi Magdalena Radłowska, choreograf zespołu.

Wrocławski występ nosił tytuł „Atak przestrzeni czyli tańcem zakręceni” i miał dwie części. Najpierw przy Iglicy pod Halą Stulecia odbył się performance, który wzbudził duże zainteresowanie i przyciągnął widzów na drugą część – spektakl „Nogi”. Widowisko obejrzało dwustu widzów, którzy nagrodzili występujących gromkimi brawami. – W Polsce nie ma zbyt dużo takich zespołów jak nasz. Po wrocławskim występie wiele osób prosiło o kontakt, pytano jak założyć taką grupę. W ogóle wzbudziliśmy duże zainteresowanie, co nas bardzo cieszy – nie ukrywała zadowolenia Wanda Radłowska, zajmująca się w zespole promocją i organizacją.

Przypomnijmy, że „Dawka Energii” istnieje od 2008 roku. Stali członkowie to dwadzieścia pięć osób. Przyświeca im idea „community dance” zakładającej wspólną, twórczą pracę osób z różnych grup społecznych, o różnych możliwościach i zdolnościach oraz w różnym wieku.
Praktyka pokazała, że różnice międzypokoleniowe nie muszą dzielić, a mogą być inspiracja do twórczego działania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group