Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3257
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dawka Energii w Londynie

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 12 marca 2010, 7:13
Aktualizacja: 11:45
Autor: red
Fot. WOK w Wałbrzychu
Wałbrzyska grupa taneczna – Dawka Energii – angielskiej publiczności zaprezentowała się w spektaklu „Kom.post”.

Działający w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury Teatr Tańca Dawka Energii odniósł pierwszy międzynarodowy sukces. „Kom.post” to skojarzenia na temat okresu komunizmu, bardzo przemyślane. To zestawienie dwóch pokoleń – młodzieży i seniorów. W końcu to prawdziwa dawka energii.

Teatr został zaproszony na Festiwal Teatrów Tańca Współczesnego. Wyjechało 21 osób, spośród 39 występujących. Jako jedyny reprezentował nasz kraj. Wystąpił na deskach Artsedepot, między innymi w towarzystwie profesjonalnego teatru tańca Company of Elders.
- Zaproszenie do Londynu było dla nas ogromnym wyróżnieniem, a także zaskoczeniem. Daliśmy z siebie wszystko. Trema była ogromna – mówi Wanda Radłowska, pomysłodawczyni teatru.

Choreograf Magdalena Radłowska nie kryje zadowolenia z grupy, choć – jak twierdzi – ciężko jest podopiecznych zdyscyplinować. Aktorzy wciąż rozmawiają, rozpraszają się na próbach.
W Polsce nie ma teatrów tańca współczesnego utworzonych przez osoby starsze i nietańczące zawodowo. Wałbrzyski jest ewenementem. Oprócz seniorów występuje w nim także młodzież. Tym samym w Wałbrzychu jest realizowany wielopokoleniowy projekt „Twórczo zakręceni” w ramach grantów pozyskanych z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

- Projekt zakończy się w kwietniu, jednak idziemy za ciosem. Liczymy, że na jego realizację pozyskamy dalsze środki, nie tylko z fundacji, ale i z gminy Wałbrzych. Atrakcyjną ofertę rozbudowaną o warsztaty, przegląd teatrów tanecznych, warsztaty rękodzielnicze i wystawę złożyliśmy na konkurs ogłoszony przez prezydenta Wałbrzycha - mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.
Seniorzy z młodzieżą spotykają w WOK na Białym Kamieniu w każdy piątek.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group