Czytających: 6002

Litwa: Debiut Niedźwiedzkiego na Mistrzostwach Europy do lat 18

Piątek, 23 lipca 2010, 11:50
Aktualizacja: 11:51
Piotr Niedźwiedzki, wychowanek koszykarskiego Górnika Wałbrzych, zadebiutował na Mistrzostwach Europy do lat 18. Nasza drużyna pokonała po zaciętym boju Słowenię 89–82.

Zdecydowaną większość składu reprezentacji Polski do lat 18 stanowią zawodnicy wicemistrzów świata do lat 17. Wśród powołanych do kadry 18-latków znalazło się również miejsce dla wychowanka Górnika Wałbrzych Piotra Niedźwiedzkiego.

W pierwszym meczu podczas Mistrzostw Europy rozgrywanych na Litwie nasi zmierzyli się ze Słowenią.

Początek nie należał do biało-czerwonych, ale po pierwszej kwarcie prowadziliśmy 21-19. W drugiej kwarcie trwała zażarta walka o każdy metr parkietu i znów lepsi w końcówce okazali się nasi. Wynik do przerwy 49-44. Trzecia kwarta to prowadzenie zmieniające się z minuty ma minutę, ale ostatecznie Polska prowadzi po 30 minutach gry 65-59. W czwartej odsłonie Słoweńcy dążą do zmiany niekorzystnego dla nich rezultatu, a podopieczni Piotra Bakuna grają bardzo rozsądnie i nie roztrwaniają przewagi ostatecznie wygrywając 89-82.

Najwięcej punktów dla Polski zdobył Mateusz Ponikwia - 20. Dobry występ zanotowali też Tomasz Giela, zdobywca 17 punktów i 9 zbiórek oraz Przemysław Karnowski, który zanotował na swoim koncie 12 punktów i 13 zbiórek. Piotr Niedźwiedzki występował raptem kilka minut i zdobył 2 punkty.