Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4889
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Dec broni biskupa

Piątek, 1 października 2021, 14:37
Autor: red
REGION: Dec broni biskupa
Fot. archiwum
23 września we Wrocławiu w wieku 69 lat zmarł biskup Edward Janiak, który został ukarany przez Watykan za tuszowanie pedofilii. W obronie zmarłego biskup stanął inny biskup – Ignacy Dec z Diecezji Świdnickiej.

- To jest przykre, że doznał od Kościoła troszkę zranienia, bo nie wszystko, co było powiedziane i napisane przez dziennikarzy, jest prawdą. Większość to były kłamstwa - takiej wypowiedzi biskup senior Ignacy Dec udzielił Telewizji Trwam. - Był to biskup szlachetny. Człowiek, pasterz, który bardzo kochał oczywiście na pierwszym miejscu Pana Boga. Pan Bóg był zawsze najważniejszy. Ale kochał Kościół, jako swoją matkę.

Janiak był antybohaterem filmu braci Sekielskich “Zabawa w chowanego”, w którym poruszono sprawę pedofilii w polskim kościele Watykan ukarał bp. Janiaka w sprawach “nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec osób małoletnich, oraz innych kwestii związanych z zarządzaniem diecezją”. Jako karę nakazano biskupowi Janiakowi zamieszkać poza diecezją kaliską, zakazano mu uczestniczenia w publicznych celebracjach i spotkaniach świeckich na terenie diecezji, a także nakazano mu wpłatę zadośćuczynienia na rzecz Fundacji św. Józefa z przeznaczeniem na działalność prewencyjną i pomoc ofiarom nadużyć.

Twoja reakcja na artykuł?

5
11%
Cieszy
6
13%
Hahaha
1
2%
Nudzi
2
4%
Smuci
16
36%
Złości
15
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group