Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3191
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Delfinek już wkrótce

Poniedziałek, 25 maja 2020, 6:34
Aktualizacja: Wtorek, 26 maja 2020, 9:01
Autor: JAZ
REGION, Szczawno-Zdrój: Delfinek już wkrótce
Fot. JAZ
Wicemarszałkowie województwa Grzegorz Macko i Marcin Krzyżanowski odwiedzili w ostatnich dniach Szczawno–Zdrój. Podczas wizyty mieli okazję wziąć udział w kilku uroczystościach. Przy okazji sprawdzili również jak wyglądają realizowane obecnie inwestycje.

Goście z Wrocławia wspólnie w władzami gminy Szczawno-Zdrój na własne oczy przekonali się, że nawet epidemia COViD-19 nie opóźniła prac związanych z wykończeniem i oddaniem do użytku budowanego przy hali sportowej basenu.

Obiekt realizowany jest w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”. Wewnątrz budynku trwają już prace finalizujące inwestycję. Kładziona jest glazura. Udało się już zamontować instalację solarną, która ma służyć do ogrzewania wody. Basen będzie miał wielkość niecki o wymiarach 16,67 m x 8,5 m o głębokości od 0,9 do 1,35 metra. Przygotowane zostaną cztery tory pływackie. Całość spełnia wymogi organizacyjne szkolnych zmagań sportowych. Obok umiejscowiono elementy rekreacyjne, które będą służyły zarówno dzieciom jak i dorosłym. Koszt budowy oscyluje się wokół niespełna 9 milionów złotych, z czego 1,7 miliona przekazano gminie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Zaawansowane prace sugerują, że już za kilka miesięcy będzie można z obiektu skorzystać.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
2
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group