Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3178
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Delfinek rośnie

Sobota, 24 sierpnia 2019, 6:39
Aktualizacja: Niedziela, 25 sierpnia 2019, 6:04
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Delfinek rośnie
Fot. Patryk Maćkowiak
Kryta pływalnia, która właśnie powstaje w Szczawnie–Zdroju, ma już dach, wewnątrz są już wydzielone strefy, widać jacuzi i główną nieckę.

Prace postępują zgodnie z harmonogramem, a to oznacza, że w przyszłym roku będziemy mogli korzystać z obiektu. Basen kryty bardzo wzbogaci ofertę rekreacji i aktywnego spędzania czasu w Szczawnie-Zdroju. 

Zadanie, które rozpoczęło się w 2018 roku, a zakończy w 2020, obejmuje budowę krytej pływalni wraz z niezbędną infrastrukturą przy ul. Słonecznej 1A w ramach Programu "Dolnośląski Delfinek". Inwestycja realizowana jest jako kolejny etap budowy nowoczesnego kompleksu oświatowo-sportowo-rekreacyjnego.

Szczawno wzbogaci się o krytą pływalnię o wym. niecki 16,67 m x 8,5 m i głębokości 0,9 m - 1,35 m z czterema torami pływackimi po 2 m szerokości każdy oraz ze słupkami do skoku startowego. Takie parametry niecki pozwalają na organizację zawodów szkolnych oraz treningów pływackich, jak również na komfortowe pływanie rekreacyjne osób dorosłych, a także na szereg zajęć rekreacyjnych i rehabilitacyjnych.

Głębokość i profil dna umożliwiają prowadzenie profesjonalnej nauki pływania dla dzieci w klasach I-VIII, a także nauczanie takich elementów sportu pływackiego, jak skok startowy czy nawrót. Niecka basenowa jest zwymiarowana tak, aby można było na niej prowadzić zajęcia nauki pływania dla jednej, max. 30-osobowej klasy. Pływalnia będzie wyposażona w urządzenia do masażu, gimnastyki i inne. Obiekt posiadał będzie pomieszczenia szatniowe, natryski, nogomyjki, toalety, pomieszczenie dla ratowników, magazyn sprzętu sportowego itp. Planuje się połączenie pływalni za pomocą łącznika z budynkiem szkolnym i halą sportową, jak również przewiduje się odrębne wejście dla osób z zewnątrz.

Niedawno władze gminy podpisały porozumienie ze spółką Sanatoria Dolnośląskie S.A. w sprawie korzystania przez kuracjuszy z Delfinka. Obiekt będzie jednak przede wszystkim służył dzieciom.

Twoja reakcja na artykuł?

8
62%
Cieszy
1
8%
Hahaha
2
15%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group