Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 4499
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Desperacki krok 78–latka

Środa, 21 września 2022, 7:45
Autor: red
REGION, Mieroszów: Desperacki krok 78–latka
Fot. KMP Wałbrzych
Dzięki szybkim i sprawnym działaniom policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach uratowali życie mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo. Mundurowi dotarli na czas do mieszkania, gdzie zastali 78–latka z ranami ciętymi nadgarstków i szyi.

Wszystko wydarzyło się w sobotnie przedpołudnie. Około godziny 9:30 dyżurny z komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach odebrał telefon od mieszkańca Mieroszowa, który poprosił o jak najszybszą interwencję, gdyż jego sąsiad woła o pomoc, a drzwi do mieszkania są zamknięte. Skierowani na miejsce asp. Mateusz Bębas oraz post. Piotr Miłek, jadąc z sąsiedniej gminy, w zaledwie kilkanaście minut byli już na miejscu.

Zgłaszający potwierdził, iż sąsiad krzyczał zza drzwi, jednak obecnie nie słychać jego głosu. Z uwagi na realne zagrożenie życia i zdrowia, mundurowi weszli siłowo do mieszkania. Na podłodze w kałuży krwi leżał mężczyzna z ranami ciętymi nadgarstków i szyi. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli ratowanie jego życia. Zatamowali krwotok i do czasu przybycia karetki monitorowali funkcje życiowe poszkodowanego, z którym nie było już logicznego kontaktu. Następnie 78-letniego mężczyznę przekazali załodze zespołu ratownictwa medycznego.

Szybkie działania policjantów, ich natychmiastowa reakcja i błyskawiczna interwencja sprawiły, że uratowane zostało kolejne ludzkie życie. 78-latek trafił w szpitalu pod opiekę specjalistów. Mundurowi w toku wykonanych czynności ustalili, że w zdarzeniu tym nie brały udziału osoby trzecie.

Twoja reakcja na artykuł?

2
9%
Cieszy
2
9%
Hahaha
3
13%
Nudzi
4
17%
Smuci
3
13%
Złości
9
39%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group